Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

Шматочок мрії за... $30 млн.

3 вересня, 2003 - 00:00

Особистий архів борця за свободу американських негрів (чи то пак афроамериканців) Мартіна Лютера Кінга буде проданий з молотка на аукціоні Сотбі 8 вересня. Колекція містить величезну кількість матеріалів покійного правозахисника, який, як з’ясувалося, зберігав абсолютно все, що було коли-небудь ним написане, починаючи від зошитів та блокнотів і закінчуючи листами, телеграмами та квитанціями.

На полях усіх цих папірців Кінг писав свої зауваження, думки й побажання. Усе зібрання складається з 7 000 експонатів. До нього входять чернетка промови на церемонії отримання Нобелівської премії, інтерв’ю журналу «Плейбой», а також знаменита промова «У мене є мрія» («I have a dream»), яка була виголошена Кінгом 28 серпня 1963 року. Цікаво, що самої цієї фрази там немає — вона була вигадана ним в останній момент. Колекція оцінюється в $30 мільйонів.

За матеріалами інтернет-видань підготував Ігор ОСТРОВСЬКИЙ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ