Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Соловейко з одним крилом»

У Тернополі створили мультфільм, що порушує проблеми адаптації дітей-інвалідів
22 березня, 2017 - 10:52

Проблеми адаптації дітей з особливими потребами в шкільному середовищі обговорили наприкінці минулого тижня за круглим столом в Тернопільській обласній комунальній експериментальній комплексній школі мистецтв ім. І. Ґерети. Під час заходу відбулася презентація мультфільму «Соловейко з одним крилом». Відеопроект зроблений на основі радіоказки Волинської ОДТРК. Автор тексту — львівський психолог Олег Романчук. Ідея зробити анімаційний фільм виникла в тернополян Анатолія та Любові Венгриновичів, син яких, дванадцятирічний Лесик, від народження хворіє на ДЦП. Казка Олега Романчука, з яким родині довелося свого часу спілкуватися, стала настільною книжкою в їхній сім’ї та інших родинах, де виховуються діти з особливими потребами, в школах, садочках, у фахівців, розповів Анатолій Венгринович.

«Одного разу в інтернеті ми натрапили на аудіоверсію цієї казки. Волинська ОДТРК озвучила її, запросивши актора Волинського обласного театру ляльок Петра Савоша. Це нам дало великий поштовх, щоб втілити ідею в життя», — зазначив батько Лесика. Над мультфільмом працювали Оксана Кузьменко, Ігор Беловський, Володимир Буняк, Ольга Мельничук — педагог школи народних ремесел. Саме у вправних руках пані Ольги народилися із пластиліну головні герої — пташки. Допомагав і Лесик з сестричкою Христинкою, а з однокласниками Іринкою Жигайло, Настею Геращенко, Олексієм Зінчуком  виготовляли елементи декорацій.

У Лесика тільки десять відсотків зору, і для нього важливо розробляти моторику рук. Тому він займається в гуртку кераміки Ольги Мельничук. Також хлопчик добре співає. У школі навчається вокалу, а ще захоплюється інформатикою. Мультфільм створювали в будинку Венгриновичів. Було зроблено понад півтисячі фотокадрів, аби картинка ожила, а також — відеосюжет про Лесика з сім’єю і з друзями, щоб зробити наголос на рівноцінному спілкуванні дітей з особливими потребами зі здоровими ровесниками.

Як повідомила «Дню» Тетяна ГОРБОНІС, директор Тернопільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який здійснює супровід громадських організацій сімей, де виховуються діти-інваліди, в обласному центрі понад 900 дітей з обмеженими можливостями.

«Хотілося, щоб у батьків, які мають діток з особливими потребами, не опускалися руки, а вони брали приклад з оцієї дуже гарної сім’ї, яка знайшла в собі сили, мужність розвивати в дитині прекрасне, творити разом з нею, ділитися з оточуючими і допомагати людям розуміти, що поруч є дітки, сім’ї з особливими потребами. І коли буде увага з боку не тільки батьків, школи, однолітків, сусідів, а від кожного пересічного громадянина, то і саме суспільство буде щасливішим», — зазначила Тетяна Горбоніс.

Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль. ФОТО МИХАЙЛА УРБАНСЬКОГО
Газета: 
Рубрика: