Краса - це нескінченність, виражена у закінченій формі.
Фрідріх Вільгельм Шеллінг, німецький філософ

Справа Матузалема живе?

Ще один бразилець зібрався піти з «Шахтаря»
2 червня, 2010 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Поки всі футбольні фани України аналізують гру «нової» збірної і живуть у передчутті старту Чемпіонату світу, донецькі вболівальники, крім усього іншого, ще й уважно стежать за ситуацією всередині своєї команди. Здавалося б, сезон переможно завершений, гравці роз’їхалися (хто у свої збірні, хто просто у відпустку),а старт нового чемпіонату ще відносно не скоро... Втім, новина, що змусила фанів «Шахтаря» тримати руку на пульсі, прийшла звідти, звідки її найменше чекали. Бразильський легіонер «Шахтаря» Ілсіньо запросив трансфер із клубу. Наприкінці минулого тижня Ілсіньо подав прохання до ФІФА про негайний трансфер із донецької команди. Такий вчинок футболіст мотивує тим, що нібито вже чотири місяці сидить без зарплати. Агент Ілсіньо Фредеріко Пенья поділився інформацією про цю справу: «Ми чекаємо рішення ФІФА, що врегулює майбутнє Ілсіньо разом із клубом до закінчення чемпіонату світу в ПАР. Футболіст зараз перебуває на канікулах у Бразилії, де й підтримуватиме форму впродовж періоду розгляду».

Нагадаємо, що Ілсіньо перейшов до «Шахтаря» в липні 2007 року. Його контракт із клубом був розрахований на чотири роки із зобов’язанням сторін продовжити контракт на один рік. Іншими словами, було передбачено, що після закінчення двох років виступу за «Шахтар» Ілсіньо продовжить контракт із клубом ще на рік або, в разі відмови, виплатить клубу штраф у розмірі, передбаченому контрактом.

Впродовж усього сезону 2009/2010, за словами генерального директора клубу Сергія Палкіна, з футболістом велися переговори щодо продовження старого контракту на п’ятий рік, а також про можливість укладення нового п’ятирічного контракту. Але Ілсіньо відкинув усі пропозиції клубу. В результаті, клуб, відповідно до контракту, був вимушений вимагати від футболіста виплатити погодженого сторонами штрафу. Заробітна плата весь цей час виплачувалася Ілсіньо регулярно, відповідно до обумовлених термінів і в повному об’ємі.

Відповідь на це керівництва клубу не забарилася. У зв’язку з неправомірними діями футболіста футбольний клуб «Шахтар» планує найближчим часом подати позов до Спортивного арбітражного суду в Лозанні про стягнення з Ілсіньо компенсації, передбаченої контрактом.

Судячи з усього, Ілсіньо вирішив повторити «хитрощі» свого співвітчизника Матузалема, який три роки тому так само розірвав контракт із «Шахтарем» і пішов до «Сарагоси». Тоді гірники виграли суд у Лозанні, проте відповідач оскаржив вердикт у Федеральному трибуналі Швейцарії, який своє рішення, що вже не підлягає оскарженню, має винести в червні.

Як розвиватимуться події, сказати складно. Але з великою часткою ймовірності можна стверджувати, що дні бразильця в клубі закінчуються. Дуже сумнівно, що після всього цього Ілсіньо залишиться в Донецьку (не та вдача в керівництва клубу). Вже з’явилися претенденти на нього. Бразильський «Сан-Паулу» уважно стежить за цією ситуацією і вже зробив кроки для повернення футболіста, який виступав за них у сезоні 2006/2007. Ось тільки питання до цього самого керівництва: невже випадок із Матузалемом так нікого нічому й не навчив?

Євген МАТЮХА
Газета: 
Рубрика: