…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

«Справедливий баланс ситуації»?

У Львові руйнівник мозаїки «Море і місто» обіцяє реконструювати її власним коштом
21 серпня, 2019 - 10:40
ФОТО З ФБ-СТОРІНКИ АНДРІЯ САДОВОГО

Кілька тижнів тому «День» розповідав про скандал, що зчинився через варварське знищення мозаїчного панно народного художника України Володимира Патика (див. публікацію «Громадськість б’є на сполох» від 23 липня). 

Войовниче безкультур’я — справа рук компанії «Ріел-естейт груп», власником якої є Володимир Швед —  підприємець із дуже сумнівною репутацією, який не вперше за кілька останніх років порушує взяті на себе зобовязання.

Мозаїчне панно на будинку №26А вандали розвалили 17 липня. А вже наступного дня на об’єкті розпочалася перевірка, за результатами якої щодо генпідрядника будівництва складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, яке передбачене п. 8 ч.3 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» і призначено штраф у розмірі сорока пяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб — це 91 тисяча 125 гривень. Також замовнику та генеральному підряднику будівництва видано приписи про зупинення підготовчих та будівельних робіт до моменту усунення виявлених порушень, які, відповідно до положень містобудівного законодавства, є обов’язковими до виконання.

Як стало нині відомо з допису у «Фейсбуці» міського голови Львова Андрія Садового,  до міськради надійшов лист від власника ТОВ «Компанія Ріел-Естейт груп», в якому Володимир Швед просить вибачення в громади Львова, визнаючи свою провину, й обіцяє власним коштом реконструювати знищену мозаїку. Ба більше — пропонує місту приміщення площею близько тисячі квадратних метрів для облаштування мистецького простору, коворкінгу та дитячої школи художнього і музичного спрямування. «Сподіваємося, що це буде справедливим балансом ситуації», — йдеться у листі ТОВ «Компанія Ріел-Естейт груп».

Насправді це навряд чи стане «справедливим балансом ситуації». Радше — уроком для тих, хто живе за принципом «після мене хоч потоп».

Щодо ставлення міського голови Львова до пропозиції руйнівника, то наразі він зазначає, що йому важлива думка кожного львів’янина, вочевидь, маючи на увазі громадське обговорення цього питання. «Я також наполягатиму, аби новий парламент вніс доповнення до українського законодавства, щоб максимально жорстко посилити покарання за руйнування творів мистецтва та пам’яток архітектури, — йдеться у дописі львівського мера. — Ніхто не має права нищити нашу спільну спадщину і надбання».

Коли саме питання щодо відновлення мозаїки Володимира Патика та інші запізнілі доброчинні дії ТОВ «Компанія Ріел-Естейт груп» будуть поставлені на громадське обговорення, наразі невідомо.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Газета: 
Рубрика: