Найстрашніші в житті ті люди, які прочитали одну книжку. З людиною ж, яка багато читає, завжди матимеш про що поговорити, і тобі поруч з нею нічого не загрожуватиме.
Іван Малкович, український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Стати ближчим до дитини

У Вінниці працює «ТатоHub»
13 квітня, 2021 - 12:02
ФОТО З ФЕЙСБУК-СТОРІНКИ «ТАТОHUB. ВІННИЦЯ»

Вінниця стала другим містом України, де створили клуб для татусів «ТатоHub». Він покликаний мотивувати чоловіків змінювати свої звички, навчатися брати більше відповідальність за виховання дітей, домашні справи та спільне родинне дозвілля. Комунікаторка проєкту Катерина ШРАМКО розповідає, що на сьогодні в хабі працюють фахівці із сімейного життя, які навчають татусів тонкощам виховання дітей, зокрема підлітків, розказують про чоловіче здоров?я, інтимне життя. Досить часто на зустрічі татусі беруть із собою дітей. Для них у закладі передбачені майстер-класи та спортивні розваги.

«Taтоhub» — це простір відповідального батьківства, де татусі та діти можуть безкоштовно брати участь у заходах різного формату: психологічних семінарах, тренінгах, бранчах, майстер-класах та спортивних тренуваннях, — розповідає Катерина. — У Вінниці роботу хабу забезпечують наші партнери із громадської організації «Бюро інституційного розвитку», метою цієї ініціативи є сприяння гармонійним стосункам у родині, максимальне залучення чоловіків у життя дітей, допомога чоловікам будувати міцніші стосунки зі своїми дітьми, спілкуватися та ставати ближчими до своїх дітей, більше брати участь у процесі догляду за ними».

Крім того, клуб для тат має важливий освітній компонент, який включає заняття з дитячої психології, управління стресом, ненасильницького спілкування, сексуальної освіти, подолання гендерних та інших шкідливих стереотипів. Фактично «Татоhub» створений  для того, щоб посилити залучення чоловіків у догляд за дітьми та сприяти гармонійним стосункам у родині. Адже на сьогодні лише 5% чоловіків в Україні беруть декретну відпустку по догляду за дитиною, а це означає, що значне навантаження припадає саме на жінок. Оскільки найближчим часом очікується ухвалення нового закону про батьківські відпустки, «ТатоHub» — як інструмент — покликаний допомогти сім’ям досягти рівноваги між роботою та батьківством.

У Вінниці проєкт створений у межах Програми «ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів та гендерно зумовленого насильства», що фінансується Європейським Союзом та реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення спільно з структурою ООН Жінки.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця
Газета: 
Рубрика: