Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Топ-музика: 30 років історії

Львів готується до свята – концерту «Українська пісня»
19 липня, 2021 - 18:38

Минулого року через суворі карантинні обмеження національний проєкт «Українська пісня» (або «Українське «Євробачення», як називають його медійники) не зміг на повну силу відзначити ювілей – 5-річчя. Хоча насправді концерт все ж відбувся – не звикло на «Арені Львів», а у Львівській опері і за порожньої, без глядачів, зали та тільки в телевізійній версії.  

Але цього літа «Українська пісня» планує повернутися до традиційного  формату. Отже, 14 серпня (а це – вихідний, субота) «Арена Львів» готова прийняти публіку.

У ювілейний для незалежності України рік організатори масштабного стадіонного концерту поставили собі за мету відтворити історію української музики за 30 років. Тому цього вечора на «Арені Львів» лунатимуть найвідоміші хіти, створені упродовж останніх трьох десятиліть. Про це «Дню» розповіла промоменеджер проєкту Галина Гузьо й анонсувала перших цьогорічних хедлайнерів: Ірину Білик, MELOVINа та гурти «ВВ», «СКАЙ» і «Без Обмежень». Список зіркових імен, звісно ж, поповнюватиметься.

– Глобальна ідея концерту 14 серпня – розповісти історію української музики за 30 років нашої незалежності, починаючи від легендарного хіта рок-гурту «ВВ» «Весна», який гримів на початку 1990-х, і до хітів №1наших днів, – говорить співзасновник та генпродюсер «Української пісні» Тарас КУРЧИК. – Отже, виконуватимуться пісні, на яких зростали покоління. Гасло цьогорічної «Української пісні» – «Історія народжує майбутнє!».

Незмінна й головна місія нацпроєкту – пошук та відкриття нових імен. Від травня тривав прийом заявок від молодих артистів – до оргкомітету надійшло понад три сотні анкет. Журі, у складі якого музичний журналіст і директор з розвитку премії YUNA Ігор Панасов, музичний продюсер телеканалу «Україна» і «Музична платформа України» Геннадій Вітер, музичний продюсер Вадим Лисиця, співак MELOVIN та генпродюсер «Української пісні» Тарас Курчик, визначило десять фіналістів. Отже, 14 серпня на сцену «Арени Львів» разом із топ-зірками українського шоу-бізнесу вийдуть АНЦЯ, JULINOZA, Semyokhina, ЛЕV, BORA, «GG Гуляй Город» (feat. Morphom), Sowa, «Gry неба», Маргарита Самойлова та MARLEN. 

14 серпня буде оголошено й ім’я переможця, винагородою для якого стане продюсування та запис пісні на FOXXSTUDIOS Вадима Лисиці і промо та менеджмент упродовж року від «Української пісні».

Обіцяють організатори «Української пісні-2021», що здивують глядачів й виглядом та масштабністю сцени, а вона нагадуватиме гігантського птаха у формі цифри V, яка символізуватиме п’ятиріччя проєкту.

Телевізійну версію концерту «Українська пісня» транслюватиме канал «1+1» – до 30-річчя Незалежності України.

Фото з архіву проєкту «Українська пісня» «Дню» надала Галина ГУЗЬО

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Газета: 
Рубрика: