Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Традиції та новаторство

У Києві понад 100 авторів з усієї України візьмуть участь у Трієнале «Скульптура-2017»
8 червня, 2017 - 10:23

Із 8 до 25 червня у виставкових залах Національної спілки художників України вже всьоме відбуватиметься Всеукраїнська трієнале скульптури. За словами організаторів, ця масштабна творча акція  представить такі проекти, як трієнале графіки і трієнале живопису, залучивши до участі найкращих митців, які представляють художні школи різних регіонів нашої країни, а відвідувачі вернісажу мають можливість ознайомитися з тенденціями, які нині панують у сучасному образотворчому мистецтві, повідомляє прес-служба дирекції виставок НСХУ.

Трієнале скульптури представляє останні здобутки як уже знаних художників, корифеїв української скульптури, так і тих, хто тільки розпочинає йти нелегким шляхом становлення професійного скульптора. Упродовж акції відбуватимуться зустрічі майстрів старшого покоління зі студентами творчих вишів.

Цей арт-проект гармонійно поєднує традиції та новаторство. Трієнале відзначається розмаїттям творчих ідей та спрямувань, образних і композиційних рішень, широким тематичним колом, зверненням до великої кількості матеріалів та іноді несподіваним їх поєднанням. І не так важливо, чи дотримується майстер традицій академічної школи, чи шукає нові технічні та образно-пластичні прийоми, тому що найголовнішим для участі у трієнале є і буде талановитість та професійність художників, завдяки яким світ скульптури постає яскравим і захоплюючим, багатогранним, складним і від цього ще цікавішим для звичайних глядачів і фахівців.

В одному експозиційному просторі представлені самобутні роботи скульпторів. Як відзначають організатори трієнале, свої творчі пошуки та ідеї художники втілюють у життя, проявляючи неординарність пластичного мислення, високу міру художнього узагальнення, яскраве індивідуальне бачення, вміння якнайкраще розкрити декоративні і пластичні можливості будь-якого матеріалу, не нехтуючи й експериментами.

Свої роботи представляють: кияни Юрій Багаліка, Микола Білик, Наталя Дерегус, Борис Довгань, Олександр Дяченко, Аліса Забой, Віктор Коновал, Віктор Липовка, Олександра Рубан, а також переможці минулих трієнале — Володимир Протас, Василь Корчовий, Володимир Кочмар, Костянтин Синицький; харків’яни Валерій Пирогов, Фелікс Бетліємський, Сергій Сбітнєв; одесити Олександр Коваль, Олег Новаєв, Юрій Зільберберг; Богдан Корж (Ужгород) і В’ячеслав Гутиря (Горлівка) — це знані майстри, які приймають участь у культурно-мистецькому проекті «Скульптура-2017».

Також представляють свої доробки і молоді автори, серед яких — кияни Петро Гронський, Єгор та Микита Зігури, Олексій Золотарьов, Ганна Кисельова, одесит Андрій Ахтирський та інші.

Експозицію складають майже двісті скульптурних творів — від мініатюрних медалей та плакеток до монументальних пластичних образів.

До речі, досвід проведення трієнале засвідчує великий потенціал мистецьких ініціатив, зокрема сучасної української скульптури.

Аліса АНТОНЕНКО. Фото з сайта dvnshu.com
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ