Історія – наука про людей у часі, наука, в якій безперервно треба пов’язувати вивчення мертвих з вивченням живих.
Марк Блок, французький історик

Українські культурні амбасадори в Нідерландах

26 листопада симфонічний оркестр «INSO-Львів» виступить у Гаазі
19 листопада, 2019 - 10:05
ФОТО ОЛЕКСАНДРА ШАМОВА

Із 25 до 29 листопада в місті Гаага проходитиме 24 сесія Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення (КХЗ). У заході візьмуть участь представники держав-учасниць КХЗ, причетних міжнародних інституцій та неурядових організацій. На полях конференції Посольство України у Королівстві Нідерланди спільно з технічним секретаріатом Організації із заборони хімічної зброї організовує для учасників заходу концерт Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» Львівської національної філармонії, який відбудеться 26 листопада у King Willem Alexander Theater, World Forum Convention Centre.

До програми концерту увійдуть твори українських композиторів Миколи Лисенка, Левка Колодуба та Мирослава Скорика, а також Каміля Сен-Санса, Антоніна Дворжака, Арама Хачатуряна, Джона Вільямса. Отже, для шанованої міжнародної аудиторії, можливо, чи не вперше прозвучить «Гуцульський триптих» Скорика та фінал «Української карпатської рапсодії» Колодуба, увертюра до «Тараса Бульби» Лисенка і «Мелодія» Скорика.

Цей знаковий виступ для нашого, вже добре знаного в Європі і не тільки оркестру, відбудеться в межах великого туру «INSO-Львів» разом із Національною капелою «ДУМКА». Наші музиканти зіграють 19 концертів в таких містах, як Амстердам, Роттердам, Ейндговен, Гаага, Гронінген, Арнем, Оденбош. Розпочався тур в Ейндговені 8 листопада і його супроводжують суцільні аншлаги у великих та престижних залах Нідерландів (готувався тур 8—10 місяців). До речі, на 2020 рік заплановано 60 концертів Голландією.

Треба сказати, що «INSO-Львів» багато років здійснює концертні тури Нідерландами під керівництвом диригента Раймонда Янссена, засновника і директора агенції Cadenza European Art Productions, місія якої — пошук партнерів і встановлення співпраці між музикантами зі Східної Європи та концертними майданчиками у країнах Західної Європи, яка ґрунтується на переконанні, що Східна Європа має надзвичайний потенціал, зумовлений багатою традицією. Через діяльність агенції Раймонд Янссен презентує ці традиції, що формувалися впродовж століть, в країнах Західної Європи. Найголовнішим її пріоритетом є якість, тому вона залучає провідні оркестри та вокалістів. Цього року до участі в турі запрошено ще один український колектив — Національну хорову капела «Думка».

За ініціативи голови правління оркестру Іоланти Пришляк щороку до концертних програм включаються твори українських композиторів — культурна дипломатія в дії. Цьогорічна логістика туру, яка включає концерт у межах 24-ї конференції країн-партнерів Організації із заборони хімічної зброї, що відбудеться в Гаазі на запрошення Посольства України в Королівстві Нідерланди в особі Надзвичайного та повноважного посла Всеволода Ченцова, — доводить, що така співпраця митців та державних установ може і має бути переконливою в очах європейської спільноти. У будь-якому разі, такі вибудувані культурні амбасади працюють у нелегкі для України часи набагато потужніше, ніж інші інструменти з просування іміджу країни. А оркестр «INSO-Львів» уже давно є культурним амбасадором України й невтомно працює на позитивний імідж своєї батьківщини.

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ