Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Українські підводні мисливці не пропустили вперед нікого

25 жовтня, 2007 - 00:00
ВИПАДКОВИЙ ГІСТЬ НА ЗМАГАННЯХ — ВІДОМИЙ УКРАЇНСЬКИЙ СПОРТИВНИЙ КОМЕНТАТОР СЕРГІЙ ПОЛХОВСЬКИЙ: БУЛО Б ТЕПЛІШЕ — САМ ПІРНУВ БИ

IV Міжнародні змагання з підводного полювання «Осінній кубок», що відбулися в Каневі (Черкаська область), в яких взяли участь понад 140 спортсменів з України, Росії та Білорусі, показали тотальну перевагу українців: сiм перших місць у командному заліку та 16 в особистому.

Температура води — 12 градусів, повітря — 14. Пробути протягом двох днів 9 годин у водах Дніпра, маючи під рукою із «плавзасобів» лише ласти, маску та дихальну трубку, — завдання не з легких. Плюс до всього, треба раз по раз пірнати на глибину, контролювати дихання, видивлятися в воді рибу, швидко підпливати до неї, цілитися і вцілювати. Наука, що й казати! Не кожен може нею оволодіти. Тому й не масовий цей вид спорту. Хоча адреналіну він дає не менше, а часом і більше, аніж інші змагання.

Саме тому Канів та найближча акваторія Дніпра вже вчетверте поспіль приймають спортсменів із Москви, Ярославля, Бреста, Мінська, Вінниці, Дніпропетровська, Запоріжжя, Черкас, Києва та інших міст на «Осінній кубок», що проводиться під егідою Української підводної федерації (УПФ).

— Кожен знаходить тут своє, — говорить організатор змагань Валерій Оліус. — Одному подобається розкішна природа, хтось просто хоче відпочити від суєти великих міст. Та більшість, звісно ж, їде за трофеєм — кубком у вигляді бронзової статуетки рибини. Про престиж змагань говорить кваліфікація учасників — частина з яких є чемпіонами різноманітних, зокрема, й міжнародних змагань з підводного полювання та суміжних видів спорту.

Основною інтригою було суперництво між Україною та Росією. З обох сторін виступали титуловані «бійці». Не відставали й білоруси. Чого лишень варта участь у їхній команді цьогорічного чемпіона Білорусі Володимира Накорякова. Але капітан збірної України з підводного полювання Олег Ляденко запевнив: перемога буде за нами. Так і сталося. Три українські команди — «Сігма Саб» (Київ), «Торнадо 1»(Дніпропетровськ) та «Імерсіон» (Київ-Запоріжжя) посіли відповідно перше, друге й третє місця. Якщо білоруси з команди «РБ-1» (восьме місце) за два дні впіймали в Дніпрі лише 25,4 кг риби, росіяни з команди «Батискаф» (дев’яте місце) — 20,6 кг, то хлопці з київської «Сігми-Саб» обійшли їх майже «на два кола»: їхній улов — 58,8 кг! Дніпропетровські «іхтіандри» із «Торнадо 1» вполювали 53,1 кг. Члени команди «Імерсіон» лише 250 грамів «не дотягнули» до півцентнера: їхня здобич затягнула на 49,7 кг. В особистому заліку перші призові місця розподілилися так: Олександр Галактіонов («Торнадо-1», Дніпропетровськ), Костянтин Канін («Сігма-Саб», Київ) та Андрій П’ятаков («Мурена-Йорж», Київ).

Окремо хочеться сказати про улов. Попри загальноприйняту думку, що риби у Дніпрі немає, учасники «Осіннього кубка» довели, що це, м’яко кажучи, не зовсім відповідає дійсності. Лящі, судаки, соми, в’язі, окуні, густо нанизані на кукани (шворки, на які підводні мисливці чіпляють рибу) й завантажені в автопричіп, призвели до того, що причіп просто переламався навпіл — настільки багато було риби!

На змаганнях були й рекорди: 1,2-метрова щука вагою 7,3 кг та 10-кілограмовий сом. Усього виловлено понад 350 рибин на майже 700 кілограмів. Як повідомив Валерій Оліус, вся риба була заліковою, дрібноти спортсмени не стріляли — судді за це покарали б їх штрафними очками.

...Закінчувалися змагання. Люди поспішали: хто до Києва на потяг, а хто — автобусами й автівками до Черкас. Подружжя Максим та Анжела Голов’янки з Дніпропетровська вирушали додому на власному мікроавтобусі. Обоє — спортсмени, займаються підводним полюванням. Привчають до спорту й восьмирічного сина Олексія.

— Я вже пірнаю на глибину 10 метрів, — сказав на прощання Олексійко. — Коли виросту — завоюю «Осінній кубок».

До речі, команда його батька — «Торнадо-1», як ми вже повідомляли, завоювала в нинішніх змаганнях друге місце. Тож юному рибалці-підводнику є на кого рівнятися.

Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ. Фото автора
Газета: 
Рубрика: