Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

Українські спадкоємці Марселя Марсо

6 березня, 2008 - 00:00
ОДНА З ПАНТОМІМ ОЛЕГА ЄМЦЕВА / ФОТО В’ЯЧЕСЛАВА ФІЛІНА

11 березня в Київському Будинку актора відбудеться вечір, присвячений легендарному французькому міму. Ім’я Марселя Марсо — знакове, а його послідовники — абсолютно всі відомі сьогодні міми у світі. Пантоміма — складний жанр. Олег Ємцев — єдиний у нашій країні мім, який грає сольні пантомімічні вистави. Він почав свій творчий шлях в Одеському цирку. Потім, як актор філармонії об’їздив із гастролями весь колишній СРСР. У 90-х роках Ємцев знімався у серіалах «Маски-шоу» та художніх фільмах: «Тимур і його команда», «Довгі проводи», «Ліквідація».

Олег Ємцев народився у Мелітополі. Закінчив естрадно-циркову студію при Одеському цирку й театрально-технічне училище. Працюючи в Парижі, актор познайомився з Марселем Марсо, новели якого в інтерпретації Ємцева заслужили високу оцінку метра. Олег показував Марсо свої роботи й отримував від нього поради. Їхнє знайомство переросло у творчі і дружні стосунки. Олег із захватом згадує кожний концерт Марсо, як незвичайний урок високої майстерності. У Парижі Олег Ємцев учився в Міжнародній школі пантоміми, де працюють послідовники Етьєна Декру.

Майже рік Олег прожив на Брайтон-Біч у Нью-Йорку, де успішно працював у різних шоу-програмах. На гастролях у Польщі Ємцев отримав пропозицію постійної роботи у Кракові. Там він створив свій невеликий театр «На валізах», у якому працював упродовж майже семи років...

Програма, яку презентує актор у Києві, — його своєрідний творчий звіт. Образний світ мініатюр Олега Ємцева життєрадісний, строкатий — тут панує дух імпровізації. Влучна метафора, несподіванка акторських рішень, «реактивна» емоційна збудливість у поєднанні з гумором викликають у глядачів не менш бурхливу реакцію у відповідь — у залі не змовкають сміх і оплески. Його герой — нащадок ярмаркових жартунів, званих колись у народі «мірошниками» за їхні білі обличчя, обсипані за традицією борошном.

Інф. «Дня»
Газета: 
Рубрика: