Не можна, мабуть, інакше, як тілько горем та бідою довести людей до розуму.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

Український традиційний одяг – у Токіо

У фешн-коледжі Bunka Fashion College триває виставка
21 листопада, 2019 - 09:56

18 листопада в токійському фешн-коледжі Bunka Fashion College відкрито виставку українського традиційного одягу.

Проект реалізується Посольством України в Японії, об’єднанням українців в Японії «Краяни» та вищезазначеним коледжем за сприяння мистецької асоціації «Японія-Україна», йдеться в інформації, наданій «Дню» Посольством України в Японії.

На виставці представлені 17 самобутніх костюмів з 16 регіонів України, а також рушники із Центральної України з колекції пані Олени Скрипки. Захід триватиме до 22 листопада.

Зі слів авторки колекції, Олени СКРИПКИ, вона почала збирати колекцію тому, що відчувала внутрішню потребу зберегти і передати наступним поколінням те, що є одним із критеріїв ідентичності українців. Український традиційний костюм містить у собі енергію поколінь, і саме через нього можна побачити яскраву й чарівну душу українського народу. «Цей спадок ми повинні берегти і шанувати, щоб бути єдиною та сильною нацією», — вважає пані Олена.

Представниця української спільноти в Японії «Краяни» Наталія ЛИСЕНКО уточнює: «Це лише невеличка частина великої колекції Олени Скрипки, яка збирала ці костюми протягом 25 років по всіх областях України. Ми дуже раді, що цю оригінальну колекцію зможуть побачити і в Японії, відчути український колорит і побачити регіональні особливості нашого національного вбрання. Проект готувався українською спільнотою в Японії «Краяни» упродовж трьох років, і ми дуже щасливі, що завдяки злагодженій співпраці Посольства України в Японії, «Краян» та Bunka Fashion College цей творчий проект здійснився».

Під час виставки планується проведення лекції про українське традиційне вбрання, а також організація майстер-класів вишивки, вибійки та мотанки.

Другий секретар Посольства України в Японії Віолетта УДОВІК зазначає, що проект реалізовано завдяки двом тандемам, а саме: співпраці української та японської сторін, а також співпраці посольства з українською громадою. Вона наголошує, що без участі будь-кого з організаторів заходу його проведення було б неможливим.

Зазначимо, що, за даними Міністерства юстиції Японії, станом на грудень 2018 року в Країні Вранішнього Сонця проживають 1855 українців. Основні осередки української громади розташовані в так званому Великому Токіо (місто Токіо та прилеглі префектури), регіоні Кансай (міста Кіото й Осака) й місті Нагоя. З ініціативи української громади відбуваються традиційні мегамарші вишиванок, а також інші заходи з представлення України в Японії.

Як повідомлялося раніше, із 3 до 5 листопада цього року в токійському фешн-коледжі Bunka Fashion College були представлені українські костюми, створені японськими студентами-дизайнерами.

Ольга КВАСНИЦЯ
Газета: 
Рубрика: