Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Вхід – вільний!

Львівські театри пропонують глядачам вистави он-лайн
18 березня, 2020 - 10:46
«Украдене щастя»

От правду кажуть: ніхто ніколи не знає, де загубиш, а де – знайдеш.

Шкода, звісно, що сидимо тепер на карантині. З другого боку, маємо достатньо вільного часу, аби заповнити «прогалини мистецькі», бо львівські театри пропонують переглянути відеоверсії вистав.

У пакеті, що його підготував Театр опери і балету ім. Соломії Крушельницької,  і це, додам, – суто український пакет, «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича, «Украдене щастя» Юлія Мейтуса та «Золотий обруч» Бориса Лятошинського. Про це «Дню» розповів генеральний директор Львівської опери Василь Вовкун.


«Украдене щастя»

«Коли цвіте папороть»

Театр ім. Марії Заньковецької пропонує для перегляду вистави «Сватання на Гончарівці» Григорія Квітки-Основ'яненка, «Політ над гніздом зозулі» Кена Кізі за п'єсою Дейла Вассермана та «Ромео і Джульєтта в кінці листопада» Яна Отченашека. «Дорогі наші глядачі! У час карантину ми не маємо змоги спілкуватися з Вами та дарувати Вам свято. Відтак запланували онлайн-трансляцію деяких наших вистав», – звертається до прихильників Театру Заньковецької завліт Тетяна Батицька.

Гарного перегляду і затишного домашнього театрального вечора пропонують віддаленому глядачеві й курбасівці, виставивши для трансляції «Сни» за Федором Достоєвським, «Між двох сил» за Володимиром Винниченком та «Марусю Чурай» за Ліною Костенко.

Театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» запрошує на віртуальні вистави і маленьких, і дорослих глядачів – у перегляді «Пустотливе жабеня», «Божественна комедія», «Еклезіаст» і «Гамлет».


"Аліса"

«Залишайтеся вдома! – зазначено на сторінці у ФБ Першого театру. –  А Перший театр завжди знайде спосіб, як прийти у ваше життя. Відсьогодні будемо ділитися з вами записами наших вистав, і вже о 20:00 запрошуємо переглянути нашу чудову "Алісу" у постановці режисера Ірини Ципіної. Друзі, ми щиро бажаємо вам здоров'я, терпіння і спокою, а в часи гострої туги за Першим – одразу пишіть нам і ми відповідатимемо!».

Отож було б бажання – дивитися є що!


Музей етнографії


Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького

 

Я ж своєю чергою маю  зазначити, що і газета «День» може запропонувати багатого чого дуже і дуже цікавого тим, хто за кілька карантинних днів вже встиг скучити за мистецьким Львовом.

Погортайте наші архіви! Задайте, припустімо, на пошук Музей етнографії та художнього промислу. Або Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького.

Читати – не перечитати! Й ілюстрації до матеріалів дуже якісні.

Зробімо карантин мистецьким!

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото з архіву «Дня».
Рубрика: