Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

Від «Титаніка» до «Престижу»

14 січня, 2003 - 00:00

Найбільшу екологічну катастрофу біля берегів Європи — аварію танкера «Престиж», що відбулася 19 листопада минулого року , буде втілено на екрані. Американський кінорежисер Джеймс Камерон заявив, що збирається зняти документальну картину про те, що трапилося. Автор «Титаніка» сказав, що хоче використати свої можливості та авторитет, щоб «примусити зрозуміти політиків, що такі катастрофи не є неминучими, якщо вміти зазирати вперед і виявляти почуття відповідальності». Як зазначив режисер, іспанська влада «виявилася в цій ситуації не на висоті». Проте катастрофа «Престижу» стала наслідком недбалості та перестраховки відразу декількох бюрократій — іспанської, португальської та французької, не говорячи вже про нафтову компанію, що відправила в рейс ненадійне судно. Чи вистачить у американця сміливості розворушити весь цей мурашник — покаже майбутнє.

Наразі ж варто зазначити, що для Камерона тема загиблих кораблів після відомих 11 «Оскарів», схоже, стала основною. Принаймні, картина про «Престиж» — вже третя «корабельна» після «Титаніка» і документального фільму про німецький лінкор «Бісмарк». Для нинішніх зйомок «Престижу» Камерон має намір використати французькі батискафи типу «Наутиль», один із яких виявив 1985 року «Титанік», а пізніше його було використано для зйомок однойменного фільму. Можливо, задіють і російський підводний човен «Мир», який добре зарекомендував себе при зйомках фільму «Бісмарк», що проходили на глибині 4 тис. 790 метрів.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
Газета: 
Рубрика: