Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

Від яких емоцій набирають вагу?

14 травня, 2008 - 00:00

Якщо ви належите до типу людей, які використовують будь- який привід для того, щоб поїсти, то вам варто краще контролювати свої емоції. Лють, тривога, смуток, туга, невдоволення собою, нервозність і навіть радість — усе це може бути причиною для атаки на холодильник. З’їдена шоколадка заглушає негативні емоції, неспокій минає, але неминуче призводить до проблем iз фігурою.

Звичка «заїдати» емоції може перерости в стійку залежність, і ви налягатимете на їжу навіть тоді, коли перебуваєте в доброму гуморі. А це прямий шлях до ожиріння, попереджає pravda.ru. Після напруженого дня шматок пирога замінює таким людям дозу спиртного. Річ у тім, що сахароза підвищує рівень гормону серотоніну, відповідального за задоволення й хороший настрій, знижує тугу, нервозність і т.д.

«Солодкоголікам» психолог і психотерапевт Ольга Тессарі рекомендує насамперед займатися регулярними фізичними вправами, оскільки вони, крім спалення калорій, також спричиняють вироблення серотоніну. Однак не слід забувати й про емоційну сферу. Зверніться до психотерапевта, щоб розібратися, які саме емоції викликають у вас бажання поїсти, цілком ймовірно, що їхнє коло вельми обмежене. Якщо ви вже набрали надмірну вагу, проконсультуйтеся з ендокринологом або дієтологом. Дієти, що обіцяють диво схуднення, можуть провокувати негативні емоції і як наслідок набирання ваги.

Ось емоції, які найчастіше викликають бажання бігти до холодильника:

— труднощі в спілкуванні з іншими людьми;

— почуття, що ваc не люблять;

— фінансові проблеми;

— відсутність побутового комфорту;

— невдоволення;

— розставання;

— крах планів;

— страх;

— туга;

— низька самооцінка;

— смуток;

— самотність;

— невпевненість;

— песимізм;

— бідність.

Як же з цим боротися?

— Вчіться контролювати себе. Ви недавно вже їли й вирішили знову перекусити, наприклад, шоколадом? Відволічіться, наприклад, зробіть десятихвилинну зарядку для проблемних зон. Бажання поїсти може знакнути, якщо ж ні, з’їжте замість солодкого який-небудь фрукт.

— Спробуйте їсти в певний час, ретельно пережовуючи .

— Займіться спортом. Запишіться в групу аеробіки, в басейн і т.д. Крім вирішення проблем з вагою, заняття спортом у групі змінить ваш психологічний стан, з’являться позитивні емоції, нові друзі .

— Не ходіть до магазину, відчуваючи голод, інакше ви купите набагато більше продуктів, ніж вам треба.

Любов ЛЮЛЬКО
Газета: 
Рубрика: