Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Вишиванка для герцога

В Одесі пам’ятник Дюку «приміряв» нове вбрання
17 серпня, 2017 - 09:47

Примірку традиційної сорочки влаштували організатори Вишиванкового фестивалю, який уже вдев’яте пройде в місті на честь Дня Незалежності. У вишиванку вбрали знаменитий пам’ятник на Приморському бульварі.

«Ідея вдягати пам’ятник Дюку у вишиванку з’явилася дев’ять років тому, коли фестиваль мав проходити вперше. Але тоді здійснити задум не вдалося через спротив проросійських організацій. Про традицію згадали після Майдану, і кожного року у Дюка з’являється нова вишиванка. Він уже приміряв сорочки з синім, червоним і зеленим візерунками», — розповідає голова оргкомітету Вишиванкового фестивалю Наталя Мажарова.

Цього року для Дюка розробили особливий орнамент вишиванки — з одеським колоритом. На сорочці вишиті якорі та штурвали, які, за словами Мажарової, виступають оберегами для моряків.

Вишивку з морським орнаментом розробила львівська фабрика «Фолк Мода», а саму сорочку пошила одеська майстриня Тетяна Тамбовцева, яка створювала для Дюка і попередні три вишиванки. Сорочку для Дюка виготовляли два тижні, на вишиванку пішло чотири метри тканини.

Планується, що на День Незалежності пам’ятник Дюку стане одним із учасників живого вишиванкового ланцюга. Це головна подія фестивалю, коли учасники акції у вишиванках беруться за руки й утворюють живий ланцюг на Потьомкінських сходах. Організатори збираються побити власний рекорд минулого року: тоді до акції долучився 3351 учасник. Для порівняння: у 2009 році одеситів у вишиванках було всього 79. Захід розпочнеться 24 серпня о 13.00.

Крім того, одесити і гості міста зможуть перевірити своє знання української мови. Другий рік поспіль на фестивалі проходитиме масовий диктант просто неба. Диктант читатиме доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Він також читає Всеукраїнський диктант національної єдності, який щороку транслюється на Українському радіо. Для участі в масовому диктанті на фестивалі вже зареєструвались майже 300 людей — це вдвічі більше, ніж торік. Захід відбудеться 25 серпня о 18.00 коло пам’ятника Дюку.

Загалом цього року Вишиванковий фестиваль триватиме 23—27 серпня на Приморському бульварі. У програмі свята: підняття 26-метрового прапора України Потьомкінськими сходами, виступи українських гуртів, автопробіг, показ народного вбрання та ярмарок народних майстрів. Також передбачена спеціальна програма і майстер-класи для дітей.

Марія ГЕНИК, Одеса. ФОТО ОЛЕКСАНДРА ГІМАНОВА
Газета: 
Рубрика: