Тільки наука змінить світ. Наука в широкому розумінні: і як розщеплюється атом, і як виховувати дітей… І дорослих теж.
Микола Амосов, український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики

Живопис поєднав із… керамікою

У львівській галереї «Зелена канапа» відкрилася виставка кераміки Василя Боднарчука «Репризи»
24 листопада, 2021 - 15:45

Більшість із робіт були вже представлені на виставках автора, але завдяки доповненню їх новими техніками набули яскравіших і цікавіших барв. Показані в експозиції твори часто мають підпис створення – 1998 – 2021 роки. Для відвідувачів може здатися дивним, що автор витратив такий великий проміжок часу на кожен із представлених витворів. Але секрет розкривається, коли люди дізнаються історію згаданої виставки.

Художник-кераміст Василь Боднарчук здійснив свою першу персональну виставку 1998 року. Його професійна діяльність має набагато довшу історію, і все ж саме 20 - 25 років тому він знайшов близьку для себе форму висловлювання в цій техніці – керамічний пласт. Тоді було створено велику серію творів – пластів з малюнками жіночої натури в ахроматичній природній гамі. Опісля митець захопився ще й живописом. І тепер він природним чином вирішив поєднати ці два улюблені напрями творчості, створюючи керамічні пласти з багатющими кольоровими емалями – живописом на кераміці.

«Не останньою чергою це сталося завдяки новим можливостям – появі розкішних кольорових емалей, які були недоступні в 90-х роках минулого століття в Україні. Так з'явилася його серія творів, яку представлено на виставці «Репризи». В музичній формі реприза — це останній із ключових розділів, який є видозміненим повтором першого розділу. На виставці Василя Боднарчука «Репризи» – це оновлені живописними вкрапленнями абстрактного, сміливо привнесеного кольору емалями на давніх монохромних пластах», - розповіла власниця галереї і художниця Олеся ДОМАРАДЗЬКА.

Оглянути виставку Василя Боднарчука «Репризи» в «Зеленій канапі» можна до 12 грудня.

 

Павло ПАЛАМАРЧУК, фото автора
Рубрика: