Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

Змінити образ міста заводів

«Dnipro Light Flowers» претендує стати наймасштабнішою артінсталяцією у світі
13 вересня, 2021 - 12:39

У Дніпрі День міста завершився яскравим шоу вогню, світла та лазерів, а також грандіозною постіндустріальною світло-лазерною артінсталяцією «Dnipro Light Flowers».

«Це просто вражає. Аж дух перехоплює!» – коментує дніпрянка Анна. Ідея проєкту «Dnipro Light Flowers» — змінити образ міста заводів, адже Дніпро нині стає постіндустріальним центром, каже засновник і дизайн-директор компанії «Expolight» Микола Каблука. Нині артінсталяція охоплює п’ять заводських труб із запланованих тринадцяти. «Подібних рішень для комплексних інсталяцій, що працювали б без можливості поєднати їх дротами, у світовій практиці немає. Тож це потребувало чималих розробок. Зокрема, від спеціальних датчиків GPS-контролерів, які до мілісекунд пов’язують між собою труби, і через Дніпро пов’язуються з оглядовими майданчиками, де запускається звуковий контент. Писали і софт, і хард частину. Навіть лазери, що дають ефект квітів, потрібно було створювати. Їх зробила команда в Дніпрі. Вони дуже потужні, вдвічі потужніші за всі, що коли-небудь були в Україні», — пояснив Микола Каблука.

Артінсталяцію задумали ще три роки тому. Її втілюють виключно коштом спонсорів і меценатів. «Дніпро живе новим життям. Він дихає. У ньому з’являється дедалі більше нових цікавих місць, які враховують сучасні урбаністичні тенденції — так звані фішки. Сьогоднішнє світло-лазерне шоу є тією інсталяцією, якої раніше не було не лише ніде в Україні, а й, мабуть, ніде у світі», — сказав мер Борис Філатов.

Підготував Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро, ілюстрації надані міською радою
Рубрика: