Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Зв’язківці вже присідають. А депутати?

14 листопада, 00:00

Із розпадом Радянського Союзу керівникам ледве виживаючих підприємств стало вже не до виробничої гімнастики для своїх співробітників. Потрібно було вирішувати, як зберегти підприємства і платити зарплату. І здавалося, що ідея померла остаточно. Однак виробнича гімнастика вижила: виявилося, що деякі керівники, як і раніше, піклуються про здоров’я і підвищений робочий тонус своїх співробітників. І навіть проводять фестивалі з гімнастики на робочому місці…

Власне, перший в Україні фестиваль виробничої гімнастики, в якому дебютували 6 команд-учасниць, пройшов 28 квітня 1987 року на телефонно-телеграфній станції Донецька. З кожним роком зростало не тільки число учасників, а й рівень заходу. Тепер це справжній фестиваль, у якому кількість команд, які беруть участь, доходить до 34. Міняються учасники, вдосконалюються вправи, ускладнюються костюми. В результаті фестиваль став традиційним, а Донецька дирекція ВАТ «Укртелеком» виявилася єдиним колективом елекрозв’язківців в Україні, який зберіг традиції.

А починалося все в Донецькій дирекції «Укртелекому» з того моменту, коли за спеціальним наказом керівництва донецькі «телекомівці» стали відводити 35 хвилин свого робочого дня (з 11.00 до 11.15 та з 15.00 до 15.20) на виробничу фізкультуру. Тепер кожна місцева АТС має кімнату здоров’я, в якій проходять заняття: вправи на тренажерах, самомасаж, рухливі ігри (настільний теніс), фізкультхвилинка. Займатися виробничою гімнастикою можуть усі бажаючі, незалежно від статі, віку і роду діяльності. Кваліфікованими інструкторами складаються індивідуальні комплекси спеціальних вправ для кожної групи. Ефект гімнастики — посилення працездатності, релаксація організму, що дозволяє легше налаштуватися протягом дня на «робочу хвилю».

За словами одного з фундаторів фестивалю, Олександра Воротного, співробітників, бажаючих підвищити «робочою фізкультурою» свій тонус на підприємстві було достатньо ще у часи Радянського Союзу. Саме тому згодом і виникла ідея проведення своєрідного конкурсу виробничої фізкультури. А потім конкурс перетворився на фестиваль…

Крім програмних номерів на фестивалі постійно виступають майстри спорту, лауреати європейської та світової першості з художньої та спортивної гімнастики. Учасники змагань ніколи не залишаються без цінних призів. Директор Донецької дирекції ВАТ «Укртелеком» Валерій Тесля вважає, що проведення подібних фестивалів — справа державного рівня, оскільки здоров’я і гарне самопочуття працівників є одним із головних чинників успішної діяльності будь-якого підприємства. За його словами, ідея виробничої гімнастики повинна знайти свою підтримку на державному рівні. Та все залежить від шановних народних обранців. Може, дійсно прийняти їм закон про «фізкультхвилинки» по всій країні? Та тільки ж і депутатам доведеться у Верховній Раді присідати… Чи можете ви уявити наших депутатів у такому вигляді? Мені особисто щось фантазії не вистачає…

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати