Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

«Зелені» офіси

У бюджетних та бізнесових установах Вінниці встановлять контейнери для роздільного збору сміття
14 січня, 2020 - 10:56
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Восени минулого року в усіх школах Вінниці встановили пластикові контейнери для збору вторинної сировини. Кожен навчальний заклад отримав три контейнери, які дали змогу учням сортувати сміття на кілька фракцій: папір, пластик та решта сухих відходів. Нещодавно в межах проєкту з енергоефективності, який фінансувався Швейцарською Конфедерацією, місто отримало ще 375 спеціальних контейнерів для збору сухих побутових відходів. Картонні коробки загальною вартістю в понад 33 тисячі гривень планують розташувати в бюджетних, комунальних та бізнес-закладах міста, щоби привчити працівників до розумного сортування і прищепити перші навички у створенні «зеленого офісу».

«Уже кілька років у Вінниці реалізується проєкт з енергоефективності, в межах якого проводилася комунікаційна кампанія з підвищення обізнаності населення з питань енергії та клімату. Один із компонентів кампанії — прищеплення навичок сортування сміття у школах, екоуроки в закладах, установах та придбання контейнерів для вторсировини, — розповідає менеджер проєктів «Інституту розвитку міст» Яна ЧАЙКОВСЬКА. — З року в рік ми помічаємо, як змінюється екосвідомість вінничан: вони активніше долучаються до заходів, готові впроваджувати енергоефективні технології, відновлювані джерела енергії, відповідальніше сортують сміття, окремі мешканці навіть сортують його на кілька фракцій і здають на переробку. Наше завдання — навчити людей не викидати все у смітник, а складати і передавати на переробку. Власне, отримані контейнери покликані розширити коло людей, які складуватимуть вторсировину не лише вдома, а й на роботі.

Наразі ми працюємо над концепцією «зелених офісів» і вирішуємо, де саме будуть встановлені нові контейнери, а також хто і яким чином збиратиме вторинну сировину. Остаточний проєкт плануємо представити уже до кінця лютого. До того часу, сподіваюся, ми напрацюємо чітку систему передачі й логістики. Можливо, будемо встановлювати їх не лише в бюджетних закладах, а й співпрацюватимемо з бізнесом та ОСББ, щоб їх також долучати до збору вторинної сировини. Імовірно, це буде мобільний проєкт з кількома варіантами, який дієвіше спрацює, той і залишимо».

Як писав «День», реалізація проєкту з енергоефективності у Вінниці відбувається в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації (SECO), Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а також виконавчим комітетом Вінницької міської ради. Загальний обсяг фінансової підтримки безповоротного гранту з боку Швейцарії склав 20,6 мільйонів швейцарських франків, внесок Вінниці — 207,2  мільйонів гривень.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця
Газета: