Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

Покарання за вірш

Поета Бившева притягли за 282-ю статтею за вірші на підтримку України
16 травня, 2014 - 11:32
Покарання за вірш
ФОТО РЕЙТЕР

Проти поета Олександра Бившева, мешканця смт Кроми Орловської області, порушено кримінальну справу про екстремізм за вірш на підтримку цілісності України. Про це повідомляє Каспаров.Ру з посиланням на самого Бившева. За частиною 1 статті 282 КК (збурення ненависті чи ворожнечі) в її новій редакції поетові загрожує до чотирьох років колонії.

Бившеву у присутності адвоката вручили постанову про порушення справи. Поет не відкидає, що найближчим часом у нього відбудеться обшук.

Про можливість кримінального переслідування Бившева районна газета «Заря» писала ще 29 березня. Прокурор Кромського району Максим Гришин розповів, що до відомства надійшла анонімна заява за фактом публікації Бившевим в інтернеті вірша «Українським патріотам». Ці вірші поет опублікував 1 березня на своїх сторінках у «Вконтакте» та «Фейсбуці». «Матеріали перевірки направлено прокуратурою для розгляду до центру протидії екстремізмові УМВС Орловської області», — повідомив Гришин.

У тому ж номері «Зари» було опубліковано нотатка про Бившева під назвою «Таким «патріотам» місця в Росії немає!». Текст, підписаний О. Глотіним і С. Котовим, витриманий у традиціях радянської розгромної критики. Коментуючи вірша Бившева «Україні (З приводу її вступу до Євросоюзу)», вміщеного ще 15 листопада 2013 року в миколаївській газеті «Новости N», журналісти заявили: «У неспокійний час, коли зовнішні вороги вишкірили свої зуби і зачаїлися у смертоносному стрибку, знаходяться люди, які підривають Росію зсередини, діючи, як п’ята колона».

Згадувалося й опублікований Бившевим в мережі відкритий лист, в якому він зізнавався, що йому соромно за свою країну, за анексію Криму. «У той час, коли по всій країні відбуваються мітинги, відправляються машини з продовольством, збираються кошти на підтримку мирних мешканців Криму і їх волевиявлення увійти до складу Російської Федерації, знаходяться люди, які за злим заміром або через своє нерозуміння підривають основи демократії», — йдеться в замітці.

У середині квітня «Новая газета» повідомляла, що після виходу цієї публікації ставлення мешканців Кром до Бившева погіршилося. «Персональні санкції проти мене вже запроваджено: деякі знайомі не вітаються, навіть на інший бік вулиці переходять. У магазинах дивляться косо», — розповів поет. Він також повідомив, що директор селищного клубу скасував творчий вечір Бившева, незважаючи на раніше досягнуті домовленості.

Бившеву 42 роки, він уродженець Кром. Після закінчення Орловського педінституту працює в селищній школі вчителем німецької мови. Автор двох книжок віршів. Член Спілки письменників XXI століття. У Бившева на руках хворі батьки — 84-річний батько, що переніс інфаркт, і напівсліпа мати, в якої нещодавно був інсульт.

14 травня 2014 року. Грані.ру.

Газета: 
Рубрика: