Доля випробовує тих, хто намірився іти до великої мети, але сильних духом не спіймає ніхто, вони зі стиснутими руками вперто і сміливо ідуть до наміченої мети.
Катерина Білокур, українська художниця, майстер народного декоративного живопису

«Діалог з Паулем Целаном через нові медіа»

Набір на міжнародну онлайн-резиденцію ANABASIS для митців із України й Німеччини — відкрито
30 квітня, 2021 - 10:33

Минулого року Україна відзначала столітній ювілей з дня народження одного з найважливіших німецькомовних поетів ХХ століття Пауля Целана. Він задекларував себе як поет діалогу, відкритий до Іншого. Саме цю тему й збираються переосмислити на онлайн-резиденції ANABASIS, організаторами якої є ГО «Українсько-німецьке культурне товариство м. Чернівців» при Центрі Gedankendach у співпраці з Інститутом німецької культури та історії Південно-Східної Європи при Мюнхенському університеті імені Людвига-Максиміліана (за підтримки House of Europe). «У світі загалом та в Україні зокрема Целана все активніше прочитують: його видають, перекладають, на честь поета відбуваються фестивалі. Натомість наша ціль — спробувати ввійти в діалог із Целаном через нові медіа та сучасні художні практики», — розповів один з кураторів резиденції Олександр Сушинський.

Протягом двох тижнів (з 19 липня до 1 серпня 2021 року) 5 митців з Німеччини та 5 — з України будуть працювати над власними проєктами та брати участь у дискусіях із запрошеними експертами. До 31 жовтня 2021 року учасники резиденції мають передати свої роботи для їх ексклюзивного розміщення на сайті проєкту. Дедлайн подачі заявки — 6 червня 2021. Детальніше про резиденцію та аплікаційну форму — на сайті anabasis.space

Газета: