Мова — це форма нашого життя, життя культурного й національного, це форма нашого організовування. Мова — душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб…
Іван Огієнко, український вчений, митрополит, політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

«Літературний інтенсив»

У Луцьку відбудеться ІІ Міжнародний фестиваль «Фронтера»
3 жовтня, 2019 - 16:15

Однією з особливостей «Фронтери» є те, що її події відбуваються протягом цілого року. А три дні власне фестивалю (цьогоріч це 4—6 жовтня) — це своєрідний підсумок, можна сказати, «літературний інтенсив».

Фокусною темою фестивалю стала «Розмова з Іншим». Зокрема, буде можливість зрозуміти Балкани — на презентації нової книжки Андрія Любки «У пошуках варварів»; дізнатися більше про національні меншини — про них розкаже репортерка Олеся Яремчук під час обговорення книжки «Наші Інші». Звичайно, це лише дрібка того, що підготував цьогорічний фестиваль. Дискусії, презентації, майстер-класи, музично-поетичні читання, концерти... Загалом — 21 подія на основній сцені та 42 заходи для дітей і підлітків.

Як стверджує поет, перекладач, літературознавець Остап Сливинський: «Фронтера — це фронтир, межа, кордон... Луцьк — місто mitten am Rand, посередині межі. Ідеальне місце для фестивалю як розмови і взаємного пізнання».

Марія ЧАДЮК, «День»
Газета: