Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

Одеса об’єднує

21 — 23 травня 2021 року відбудеться «Інтелект-форум»-2021, на якому будуть представлені й книги газети «День»
20 травня, 2021 - 18:25
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Майже 60 вітчизняних видавництв із різних куточків України — від Львова до Харкова, від Києва до Миколаєва та Одеси... Онлайн-зустрічі з міжнародними гостями: лауреаткою Міжнародної Букерівської премії та Нобелівської премії за 2018 рік Ольгою Токарчук (Польща), письменником і журналістом Михайлом Трайстою (Румунія), поетом і письменником, генеральним директором Національної парламентської бібліотеки Грузії Гіоргі Кекелідзе. Панельна дискусія «Креативні індустрії України в позитивному перетворенні світу». Усе це засвідчує: незабаром, 21 — 23 травня Одеса стане магнітом для поціновувачів книги.

Під егідою Міністерства культури та інформаційної політики України, за підтримки Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної ради, Одеської міської ради, у співпраці з Українським інститутом книги, Всеукраїнською громадською організацією «Українська бібліотечна асоціація» — Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова» та Одеська національна наукова бібліотека проводять «Інтелект-форум»-2021, у межах якого відбудуться XХІІ Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» та ІІІ ОдесаБібліоСаміт — програма професійного спілкування для працівників бібліотек, музеїв та архівів.

На книголюбів чекають автограф-сесії, майстер-класи від фахівців декоративно-ужиткового мистецтва Одещини, творчі майданчики... і, звісно, ж презентації новинок. Книжками «Леся Українка на театральній сцені (1899 — 2020)», «Мазепина Атлантида. Творча спадщина доби 1687 — 1709 рр.», «Український театр. Видатні діячі та менеджмент» порадує читачів видавництво «Мистецтво». Директорка видавництва «Горобець» розповість про унікальний проєкт «Повертаємо в Україну культурну спадщину», мета діяльності якого — створення факсимільних копій давніх українських рукописних книг, які зберігаються в різних країнах світу. Письменник, військовий доброволець Валерій Пузік представить нову збірку оповідань «Я бачив його живим, мертвим і знову живим». А кандидат філологічних наук Любов Ісаєнко — збірку літературно-критичних есе про вчених, письменників, журналістів, учителів — випускників філологічного факультету Одеського національного університету ім. І. Мечникова. На виставці-форумі будуть представлені також книги Бібліотеки газети «День»». І це, ясна річ, ще не повна програма.

Також заплановано творчі зустрічі з Ірен Роздобудько, Андрієм Кокотюхою, Мирославом Дочинцем, Володимиром Рутківським та іншими відомими письменниками. Відбудуться заходи, присвячені ювілеям Лесі Українки й Василя Стефаника. На підтримку Плану розвитку Одеси як міста літератури ЮНЕСКО буде запропоновано низку заходів з популяризації творчого доробку представників одеської літературної школи. А найкращі книжкові новинки та видавничі проєкти 2020 — 2021 рр. будуть відзначені дипломами традиційного книжкового конкурсу «Краща книга виставки-форуму «Українська книга на Одещині»-2021. У програмі професійного спілкування передбачено обговорення тем промоції книг та читання, цифрових проєктів бібліотек, архівів та музеїв в інформаційному просторі держави, а також інші важливі для культурної сфери питання. Більш того, у місті Роздільна відбудеться традиційне виїзне Свято української книги.

Урочисте відкриття довгоочікуваної книжкової події відбудеться 21 травня об 11.00, за адресою: м. Одеса, вул. Пастера, 13. «Інтелект-форум»-2021 відбуватиметься з дотриманням усіх протиепідемічних заходів.

Підготувала Марія ЧАДЮК, «День»
Газета: