Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

«Пан Ніхто, або Йосиф Прекрасний» з’явився у вільному доступі

Ігор Калинець — письменник, один із представників дисидентсько-самвидавного руху в Україні, політв’язень — герой стрічки
6 липня, 2018 - 10:24

«Це прорив в українській документалістиці», — так схарактеризувала Олеся Яремчук фільм «Чубай» львівського режисера Олександра Фразе-Фразенка. Нещодавно новий фільм молодого таланта — «Пан Ніхто, або Йосиф Прекрасний» — з’явився у вільному доступі в Youtube. Цього разу героєм кінофільму став письменник, один із представників дисидентсько-самвидавного руху в Україні, політв’язень Ігор Калинець. Офіційне представлення картини відбулося на 47-му кінофестивалі «Молодість» (у межах позаконкурсної програми «Українські прем’єри»).

В основі стрічки — один день із життя письменника і є частиною циклу Олександра Фразе-Фразенка «Поети». Заплановано, що до нього увійдуть десять кінофільмів, які окреслюватимуть авторське бачення поетичного канону української модерністської поезії. Причому стиль робіт буде різним — від документального до сюрреалізму.

«Пан Ніхто, або Йосиф Прекрасний» — уже четверта картина (до цього з’явилися фільми «Чубай», «Дім на сімох вітрах» та «Акваріум у морі»). Триває підготовка над фільмами «Casi Desnudo» про Юрія Тарнавського, «Лишега танцює» про Олега Лишегу, фільм про Євгена Маланюка.

Марія ЧАДЮК
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ