Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Повчальні пригоди Медунчика

Авторка «Дня» Лариса Миргородська написала книгу дитячих оповідок
17 березня, 2021 - 10:40

Це вже друга книга творів Лариси, але перша — саме дитяча. Перша книга, збірка поезій під назвою «В оркестрі дня», вийшла друком 2016 року і одразу засвідчила шанобливо-уважне ставлення авторки до слова, одухотворену ліричність та легкість стилю.

Ненав’язливо, але повчально, пізнавально і цікаво — так Лариса Миргородська, журналістка-радійниця, позаштатна кореспондентка «Дня» в Тернополі, лауреатка різних конкурсів, викладає свої «майже невигадані історії» про джмеля Медунчика та його друзів. Книга, що називається «Напутні оповідки Медунчика зі Старого парку», розпочинається «Знайомством біля помаранчевої поливальниці», де нараторка представляє свого героя — історією його порятунку. Та продовжується трьома оповідками — «Несподівана пригода у весняному місті», «Про білих мешканців  та добрі справи», а також «Як був розкритий секрет газбульки». Події, в центрі яких опиняються Медунчик і його товариші, відбуваються в Тернополі й передмісті.

Друзі джмеля Медунчика — це горобець Ґрей, сойка Кароліна, ховрашок Єврашик, джміль Джумик, а також мишка Ханна, кіт Томас та інші герої, з якими він знайомиться протягом оповіді. Через їхні пригоди юні читачі (та їхні близькі, котрі читатимуть дітям) зрозуміють і краще відчують зовнішні прикмети і риси поведінки тварин і рослин, відтак сприйматимуть світ природи як невіддільну частину власного світу, варту уваги й турботи. А крім того — дізнаються дещо про якість сучасних масових харчових продуктів (якими отруївся один із героїв Джумик), зокрема з останньої оповідки, і не тільки про це. Стиль авторки — не занудливий і сучасний, розповідь перемежовують відповідні для молодшої аудиторії поезії, що легко запам’ятовуються. Книга ілюстрована так само неагресивними, «м’якими» акварельними малюнками художниці Євгенії Шевченко, що допоможуть малечі запам’ятати, як виглядають комахи і птахи та інші живі істоти, що нас оточують.

«Хоча «Напутні оповідки Медунчика зі Старого парку» для дітей, але дорослі теж на сторінках цих майже не вигаданих історій знайдуть відповіді на запитання: «Чому варто дбати про довкілля і власне здоров’я?», «Чому треба цінувати дружбу?» і ще на багато різних «Чому?» — слушно зазначається в анотації до видання.

Ольга ХАРЧЕНКО, «День». Ілюстрація з книги «Напутні оповідки Медунчика зі Старого парку»
Газета: