Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

Як 2020-й змінив читацькі звички світу

Результати дослідження нещодавно з’явилися у форматі інфографіки
26 листопада, 2020 - 17:41

На основі відкритих джерел та статистичних сервісів компанія Global English Editing підготувала інфографіку «Світові читацькі звички в 2020». Виявилося, що найбільше часу на читання витрачають в Індії — у середньому кожен житель цієї країни читав майже 11 годин на тиждень. Далі — Таїланд, Китай, Філіппіни та Єгипет. Чехія, Швеція, Франція, Угорщина перебувають у другій п’ятірці, а завершує топ-десять — Саудівська Аравія (майже сім годин на тиждень). Водночас лідерами за кількістю опублікованих на рік книг стали Китай, США й Велика Британія.

Окрема частина дослідження присвячена тому, як карантин вплинув на читання. Зокрема, найбільша частка тих, хто почав читати значно більше, в Іспанії — 20%. У Китаї таких 17%, Італії — 16%, а в Південній Африці — 15%. Вплив онлайн-навчання також помітний: скажімо, у Великій Британії продаж навчальних книжок збільшився на 234%.

Третя частина інфографіки присвячена звичкам читання у різних частинах світу. Наприклад, дослідження засвідчує, наскільки Латинська Америка перспективний книжковий ринок. За даними 2019 року, відсоток дорослих, що купили книжку, в Бразилії сягає 74%, у Мексиці — 71%, Колумбії — 68%, Чилі — 65%, Перу — 63%. А в Азії лідерами за середньою кількістю прочитаних книг за рік є Японія (11 книг), Південна Корея (9) і Китай (8).

Газета: