В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

«Українські читання в Анкарі»

Письменник і перекладач Андрій ЛЮБКА представить свою творчість у Туреччині
8 листопада, 2019 - 10:28
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Цьогорічний День української писемності та мови в Туреччині пройде по-особливому. У Національній бібліотеці в рамках «Українських читань в Анкарі» відбудеться зустріч з Андрієм Любкою. «У вас буде чудова можливість не тільки отримати власний примірник з автографом улюбленого письменника, а й познайомити своїх турецьких друзів з сучасною українською літературою, адже захід буде відбуватися двома мовами — українською і турецькою», — повідомляє Українська спілка в Анкарі.

Наступного дня, 10 листопада, Андрій Любка зустрінеться з українською громадою міста Анталія, а 12-го — прочитає оглядову лекцію про сучасну українську літературу та представить свою творчість у Стамбульському університеті.

«Ще навесні цього року я отримав запрошення відвідати Туреччину від пані Орести Старак, Першого секретаря нашого посольства в Анкарі, — розповідає Андрій Любка. — Ішлося про те, щоб представити сучасну українську літературу в Туреччині, а також провести кілька творчих вечорів для місцевої української діаспори. Звісно ж, я охоче пристав на таку пропозицію, бо Туреччина й зокрема Стамбул завжди перебувають у фокусі моїх професійних зацікавлень як балканіста. Зрештою, моя нова книжка «У пошуках варварів» починається в середньовічному Стамбулі й закінчується на поромі через Босфор. Тому для мене це справді велика честь — представити її в Національній бібліотеці турецької столиці».

Марія ЧАДЮК, «День»
Газета: