Жалься, Боже, з України, що не вкупі має сини!
Іван Мазепа, український військовий, політичний і державний діяч, Гетьман

«Форум видавців – місце інтелектуальної дискусії»

Про перший день наймасштабнішої культурної події року у Львові
13 вересня, 2017 - 18:15
Фото з сайту bookforum.ua

Стартував 24-й Форум видавців у Львові! Однак найстарший книжковий ярмарок України поки тільки починає набирати обертів. Стенди вже заповнені книжками, які поступово скуповують відвідувачі, десятки заходів уже проведені… Ажіотаж шалений, проте, далі його буде, однозначно, більше. 13 вересня на Форумі видавців – день, коли для всіх відвідувачів відкрита лише територія Палацу Потоцьких, а ось до палацу мистецтв – вхід за запрошеннями.

Офіційне відкриття 24-го Форуму видавців у Львові вже відбулося за участі більше десятка запрошених гостей: поважних книговидавців і письменників, керівників області та міста, народних депутатів і представників міністерства культури. Також з вітальним словом виступив Генеральний консул Республіки Польща у Львові  Рафал ВОЛЬСЬКІ. А після відкриття він вирушив пройтися Форумом, зокрема, зупинився біля стенду газети «День» і одним із перших придбав новинку «Корона, або Спадщина Королівства Руського».

«Корону» вирішив придбати, тому що дуже ціную історичні тексти, які готує газета «День».

Я сам за освітою історик, тому ця книжка поповнить мою колекцію історичних праць.  Серія «Україна Incognita» дуже важлива, оскільки демонструє історичну різноманітність цієї частини Європи, в тому числі, звичайно, України. Ця серія підкреслює, наскільки це міцний якір в історії та культурі Європи загалом», – відзначив Рафал Вольські.

Як і завжди, на Форумі видавців чимало іноземних гостей. Наприклад, спеціальний гість Форуму видавців, французький графічний новеліст «Жуль» приїхав до Львова, аби популяризувати жанр, в якому працює.

«Працюючи як репортер і роблячи малюнки для періодичних видань, я кілька разів уже був в Україні, але в цьому регіоні я вперше, тому це мені було дуже цікаво і я залюбки погодився приїхати на Форум. Львів – це місто-метафора, оскільки в ньому перетнулися багато різноманітних впливів. Я ще не знайомий з українськими авторами та видавцями. Поступово наближаюся до цього регіону, оскільки нещодавно моя книжка вийшла у польському перекладі. Однак мені надзвичайно цікаво познайомитися з Україною краще. Я маю на меті, щоб більше українців дізналися про французький контекст такого особливого виду мистецтва, як мальовані історії. Я працюю в цьому жанрі і хочу, щоб він став ближчим до України. Мальовані історії – це особливий гумор для дорослих, це критично сповнені сатирою твори на політиків і суспільство», – розповідає «Жуль». Детальніше про французькі мальовані історії читачі «Дня» незабаром дізнаються більше, адже «Жуль» завзято погодився розповісти про цей жанр більше під час інтерв’ю.

Офіційний відкриттям Форум видавців у перший день не обмежується. Ввечері у неформальній атмосфері в клубі «Malevich» – відкриття Львівського міжнародного літературного фестивалю. А між двома відкриттями на Форумі вже встигли пройти чимало цікавих подій. Зокрема, пройшли презентації книги Миколи Рябчука «На уродини до Чаплі», повного зібрання творів Романа Іваничука, українського перекладу книги Рок Крепен Мвафі Піно «Африканські казки», книжки Ігоря Галагіди «І вас переслідувати будуть…», книжки «Будьмо собою. Життя і Заповіт Патріарха Йосипа Сліпого»… Також цікавим видалася презентація першого в Україні видання про досвід впровадження змін – «HOW-TO, або Посібник реформатора». Автори книжки позиціонують її як своєрідну інструкцію для наступного покоління реформаторів та державних службовців, які долучаються до роботи в органах державної влади і процесу змін в країні.

У ГАЗЕТИ «ДЕНЬ» ТА ФОРУМУ ВИДАВЦІВ – ОДНА МЕТА

«Форум видавців – це місце інтелектуальної дискусії. Тут збираються українці з усіх куточків України – їх об’єднує книжка і слово. Форум видавців на своїх початках був надважливим для того, аби зберегти свободу в Україні. А зараз він потрібен для того, щоб віднайти мудрість. Важливо такі заходи підтримувати, як з державного, так і місцевого бюджетів. Дякувати Богу, такий книжковий форум і нас уже не один – є «Книжковий Арсенал» у Києві, також інші міста намагаються проводити книжкові ярмарки. Однак почалося це все зі Львова, тому важливо підтримувати цю традицію. Приємно тут завжди бачити стенд вашого видання. Тому що якраз газета «День», презентуючи свої книжки, є уособленням тих цілей і завдань, які сьогодні стоять перед Форумом. У «Дня» та Форуму видавців – одна мета», – наголошує народний депутат Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, з яким ми спонтанно зустрілися в палаці мистецтв.

На стенді газети «День» (№306) тим часом звична робоча атмосфера. Цікаво, що перший покупець «Корони, або Спадщини Королівства Руського» на Форумі видавців придбав книжкову новинку «Дня» ще до відкриття самої виставки. Орест якраз допомагав команді «Дня» з облаштуванням стенду на Форумі. Побачивши ще запаковані, ще «гарячі» книжки, хлопець не вагаючись скористався відмінною нагодою: «Випав шанс придбати новинку – чому б його не використати? Тим паче, про книжковий проект «Дня» вже знаю давно. У моїй бібліотеці є декілька ваших книжок, зокрема, «Україна Incognita» та «Дві Русі». Знаю, що газета «День» випускає якісні та фактологічні репортажі. Цікавлюся історією, тому до проекту «Дня» ставлюся дуже позитивно. Радий, що видання не змінює традиціям і продовжує реалізовувати свій проект, щороку поповнюючи свою Бібліотеку».

Іншим читачам уже судилося придбати нову книжку «Дня» безпосередньо на стенді. «Ми прекрасно знайомі з газетою «День» та всіма її проектами. Ось завітали на Форум видавців у перший день, аби поповнити бібліотеку Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» черговою новинкою «Дня». Адже в нас є усі книги з Бібліотеки газети «День», – відзначає Наталія Грицько з МІОКу.

Перший день на Форумі видавців – своєрідна розминка. Завтра тут точно ніде буде яблукові впасти, адже вхід до всіх локацій львівського книжкового ярмарку буде доступний кожному книгоману. Дізнатися про найцікавіші події свята книги у Львові можна буде в «Дні».

Нагадаємо, що 24-й Форум видавців у Львові проходить з 13 по 17 вересня. Найцікавіші події книжкового ярмарку «День» детально висвітлюватиме як генеральний інформаційний партнер Форуму. У межах заходу наша редакція представить свою книжкову новинку «Корона, або Спадщина Королівства Руського» – 15 вересня о 12.00. Чекатимемо вас!

Дмитро ПЛАХТА, «День», Львів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments