Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

«З належною повагою»

У Каїрі урочисто перенесли мумії 22 давньоєгипетських правителів до нового музею
6 квітня, 2021 - 10:41
ФОТО РЕЙТЕР

Третього квітня в Каїрі відбулася урочиста передача мумій з Єгипетського музею в Національний музей єгипетської цивілізації в Каїрі. Процесія транспортувала 18 фараонів та чотирьох цариць, переважно з Нового царства, від Єгипетського музею на центральній площі в Каїрі до Національного музею єгипетської цивілізації у Фустаті, приблизно за 5 кілометрів на південний схід, повідомляє Reuters. Процесія йшла в порядку царювання фараонів.

Влада закрила дороги вздовж Нілу для складної церемонії, покликаної викликати інтерес до багатих колекцій старожитностей Єгипту. Адже туризм у країні майже повністю зупинився через обмеження, пов’язані з COVID-19.

Коли мумії правителів у спеціальних капсулах, наповнених азотом, прибули до музею, офіційно відкритого в суботу, пролунали вистріли з 21 гармати. Президент Абдель-Фаттах Ас-Сісі стояв поруч, коли мумії фараонів проїжджали повз на транспортних засобах, декорованих як похоронні човни. Такі човни використовувалися в Древньому Єгипті для перевезення померлих фараонів до їх гробниць. На церемонії також були присутні керівники агентства культури ООН ЮНЕСКО та Всесвітньої туристичної організації.

«Ми обрали Музей цивілізації, тому що вперше хочемо демонструвати мумії цивілізовано, освіченим чином, а не для розваги, як це було в Єгипетському музеї», — прокоментував агентству єгипетський археолог Захі Хавасс. Нагадаємо, мумії фараонів були виявлені дослідниками в храмовому комплексі Дейр Аль-Бахарі в Луксорі та в сусідній Долині царів, починаючи з 1871 року.

«Роблячи це так, з великою пишністю та урочистостями, муміям віддають належне, — сказала Саліма Ікрам, єгиптолог з Американського університету в Каїрі. — Це єгипетські царі, це фараони. І отже, це спосіб виявити повагу».

На фото: Мумія правительки Стародавнього Єгипту під час церемонії передачі з Єгипетського музею в Тахрірі до Національного музею єгипетської цивілізації у Фустаті, в Каїрі, Єгипет, 3 квітня 2021 року

Газета: 
Рубрика: