Хто соромиться визнати недоліки свої, той з часом безсоромно виправдовуватиме своє невігластво, яке є найбільшою вадою.
Григорій Сковорода, видатний український філософ-містик, богослов, поет, педагог

Благодійна організація «Фонд сприяння ініціативам газети «День»

(Зареєстрована Міністерством юстиції України, свідоцтво № 0005-2013 від 16.01.2013 )

Мета діяльності: сприяння суспільним ініціативам газети «День», реалізації проектів та програм газети, спрямованих на збереження історичної  та культурної спадщини, звернення уваги  до проблем сьогодення.

Пріоритетні напрямки

діяльності Благодійного фонду сприяння ініціативам  газети «ДЕНЬ» у 2020 році

 

• Підтримка акції «Подаруй книгу бібліотеки газети «День» рідній школі»;

• Благодійне сприяння в реалізації нових видавничих проектів газети «День»;

• Підтримка у перевиданні книг «Сестра моя Софія» болгарською мовою та «ДЕНЬ вдячності» - англійською;

• Матеріальна підтримка в нагородженні лауреатів Премії ім. Д. Мейса;

• Участь в організації та проведенні Днів газети «День», виїзних фотовиставок  у різних регіонах України, заохочення переможців фотоконкурсу;

• Продовження співпраці з благодійними, громадськими, волонтерським організаціями з метою  підтримки українських воїнів на східному фронті патріотичною літературою, пресою;

• Відправленні додаткових тиражів газети «День» у прифронтову зону та населені пункти Донецької, Луганської областей підконтрольних Україні;

• Проведення просвітницьких акцій та фотовиставок на прикордонні, зокрема, в Харкові, Одесі, Маріуполі, Бердянську;

• Підтримка  літературою «Дня» та передплатами на газету «День» вищих навчальних закладів, змушених переселитися із окупованих територій; 

• Активізація  культурної дипломатії із залученням української діаспори;

• Сприянння в модернізації сайту газети «День»;

• Сприяння в розширенні географії видань «Маршруту №1»;

• Реалізація просвітницького  проекту  «Розумний Великодній Кошик»;

• Сприяння діяльності Літньої школи журналістики;

• Проведення традиційних зустрічей  друзів  та авторів газети «День»  на Андріївському узвозі в м. Києві («ДЕНЬ весняний», «ДЕНЬ осінній»).

                       (Затверджено Загальними зборами БФ сприяння ініціативам газети «День» 17 грудня 2019 року).

Для внесків з території України. Система приймає мінімальний внесок 10 грн.

Призначення платежу: Благодійний внесок.


Адреси: 

03115, м.Київ, вул.Просп.Перемоги 121-Д

Юридична адреса: м.Київ, вул. Боричив Тік 33/6 a (для листування),

Тел: (044)3913861, (067) 2345205;  email: fondday@ukr.net

Рішенням Правління Благодійної організації «Фонд сприяння ініціативам газети «День» цьогорічну акцію, яка традиційно проводиться напередодні Великодня, буде спрямовано на закупівлю та передачу історичних книг бібліотеки «Дня» для вищих навчальних закладів гуманітарного спрямування, які змушені були переміститися з Донбасу на підконтрольні Україні території.
 
Разом із книгами «День вдячності», «Повернення в Царгород», «AVE», «Сестра моя Софія» та іншими буде здійснено передплату на газету «День» для бібліотек цих навчальних закладів.
 
Фонд вітає підтримку, яку готові надати наші активісти, долучившись до підтримки цієї благородної акції.
 
Кошти спрямовуються за такими реквізитами:
 
Благодійний фонд газети «День», ЄДРПОУ 38507221;рахунок: UA23 3808 0500 0000 0026 0033 9598 1в АТ "Райффайзен Банк Аваль"
 

Реквізити для валютних операцій

АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ" У М.КИЄВІ
ФОНД СПРИЯННЯ ІНІЦ. ГАЗЕТИ "ДЕНЬ", ЄДРПОУ 38507221
N UA75 3808 0500 0000 0026 0004 4236 5

Валюта рахунка: EUR євро

 

АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ" У М.КИЄВІ
ФОНД СПРИЯННЯ ІНІЦ. ГАЗЕТИ "ДЕНЬ", ЄДРПОУ 38507221
N UA29 3808 0500 0000 0026 0024 4236 3
Валюта рахунка: CAD канадські долари

 

АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ" У М.КИЄВІ
ФОНД СПРИЯННЯ ІНІЦ. ГАЗЕТИ "ДЕНЬ", ЄДРПОУ 38507221
N UA80 3808 0500 0000 0026 0044 4236 1

Валюта рахунка: USD  долари США

КЕРІВНІ ОРГАНИ

БФ сприяння ініціативам газети «День»

ПРАВЛІННЯ:

 1. Гриценко М. С. –  голова правління (президент Фонду);  письменник, журналіст, громадський діяч.
 2. Кривобок В. Я. –  член правління, (заступник президента Фонду); директор юридичної компанії «Добродії»
 3. Воробйова В.С. – член правління; директор Української прес-групи.
 4. Юркова Т. С. –  член правління; директор компанії «Аквавіта».

 

НАГЛЯДОВА РАДА:

 1. Поживанов М. О. – голова Наглядової ради; голова БФ «Магдебурське право», громадський діяч.
 2. Головаха Є. І. – член Наглядової ради; заступник директора Інституту соціології НАН України.
 3. Ключковська І. М. – член Наглядової ради; директор Міжнародного інституту освіти, культури, зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».
 4. Костанкевич І. М. – член Наглядової ради; народний депутат України.
 5. Мацепура І. О. – член наглядової ради; підприємець, депутат Закарпатської обласної ради.
 6. Пєтухов І. М. – член Наглядової ради; громадський діяч.
 7. Тихомирова І. О. – член Наглядової ради; президент Міжнародного інституту менеджменту (МІМ).

 


Діяльність Фонду:

«Українська позиція на культурному фронті»

Лауреатом Премії імені Джеймса Мейса-2020 став оглядач «Дня» Дмитро Десятерик

«Джеймс Мейс зробив немало – принаймні для нас, українців. Адже він належить до поодиноких дослідників, які порушили на Заході питання українського Голодомору 1932-1933 рр. і, спираючись на численні документи та свідчення, показав, що це був геноцид. Зробити таке було непросто. Адже і тоді, й тепер є намагання політиків, а також різних дослідників, що керуються часто кон’юнктурою, заперечувати геноцидний характер цієї трагедії. Це стосується не лише Росії й деяких інших країн. Немало таких політиків і дослідників можна знайти в країнах Заходу. Тому спадщина Мейса і далі лишається актуальною. Правда, чи уміємо ми скористатися цією спадщиною, зокрема чи роблять це наші державні очільники? І взагалі, чи знають вони про Мейса?» – ставить запитання доктор філософських наук, професор, публіцист, лауреат Премії імені Джеймса Мейса-2013 Петро КРАЛЮК.

Читати далі


Про культурну й політичну взаємодію

«Сестра моя, Софія...» знайде свого читача серед болгарської громадськості», — посол Віталій Москаленко

Незважаючи на сучасні складнощі з транспортними, економічними зв’язками між країнами, між Болгарією та Україною є той зв’язок, який не може розірватися — взаємодія двох культур. Спорідненість історії, мови, релігії болгар та українців яскраво показано в одній з останніх книг «Дня» — «Сестра моя, Софія...», яку нещодавно було перекладено болгарською мовою. Спільні проєкти двома мовами лише укріплюють спілкування двох слов’янських країн з європейським вектором розвитку.

Користуючись нагодою візиту до Києва Надзвичайного та Повноважного посла України в Болгарії Віталія МОСКАЛЕНКА, ми поцікавилися у нього, як розвиватиметься культурна співпраця між двома країнами, чи відновить країна програму реабілітації для українських воїнів, і як українські дипломати протистоять російському навіюванню в країні.

Читати далі


 

Позиція та відчуття свободи

Лауреатом Премії імені Джеймса Мейса-2019 «За громадянську позицію» в галузі публіцистики став журналіст Юрій БУТУСОВ

21 листопада в редакції «Дня» відбулася офіційна церемонія вручення Премії імені Джеймса Мейса вже... дванадцятому лауреату. Ним став український журналіст, головний редактор сайта Цензор.нет Юрій Бутусов.

«Коли Джеймс Мейс прийшов у газету, для мене це було відкриттям другого фронту, тому що союзників у нашій журналістиці я відчувала дуже мало з різних причин. Джеймс приніс з собою потужний струмінь, який випромінювала вільна людина, дуже професійно зріла, дуже підготовлена до полемік на найвищому рівні, куди ми ще не були готові втручатися, — говорить у вступному слові головний редактор газети «День» Лариса ІВШИНА. — Наведу приклад. Коли газета «День» засновувалася, було таке гасло: «Росія читає «Известия», Америка — The New York Times, а Україна буде читати газету «День». Час вніс свої корективи, бо не все виявилося так просто з The New York Times. Тому що коли ми почали дізнаватися більше, як сприймали у світі український Голодомор, геноцид, для нас, зокрема й завдяки старанням Джеймса, відкрилися абсолютно нові обставини. Тут потрібно згадати «Повість про двох журналістів», яка була опублікована Джеймсом у 2003 році, 16 років тому, де вперше прозвучали імена Гарета Джонса і Волтера Дюранті».

Читати далі


«Найцінніше на війні – це люди…»

Фотовиставка «Дня»-2019: діалог авторів, відвідувачів та організаторів

Цієї п’ятниці на виставці найкращих світлин ХХІ Міжнародного фотоконкурсу «Дня» в Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) відвідувачі могли побачити не тільки 250 унікальних кадрів, а й авторів деяких із них та авторку ідеї самої фотовиставки Ларису Івшину, разом із членами команди «Дня», які влаштували це свято вдумливої фотографії для всіх охочих.

Уже не вперше відвідує Фотовиставку-2019 військовий репортер газети Верховної Ради України «Голос України», володар «Золотого дня» 2015 року  і Гран-прі 2019 року Олександр КЛИМЕНКО. Нагадаємо, його серії робіт «Життя Станиці Луганської» відзначили генеральний партнер агрофірма «Ольгопіль» та її директор Павло Каленич, національне агентство «Укрінформ» та Національний університет «Острозька академія». Сьогодні пан Олександр прийшов, щоб неспішно оглянути експозицію разом із авторкою ідеї, головою журі фотоконкурсу Ларисою Івшиною. І це виявилася дуже цікава екскурсія.

Минулого тижня під час урочистого нагородження переможців Олександр Клименко якраз перебував у черговому відрядженні на передовій, тож дізнався про приємну новину телефоном. «Сприйняв я цю новину дуже круто, мені надзвичайно приємно. Тому що журналісту дуже радісно, коли оцінюють твої роботи, коли вони не зникають десь», – говорить володар Гран-прі 2019. Нагороди для Олександра отримав його син Володимир, який, до речі, студіює правознавство у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» і ним батько дуже пишається.

Читати далі

 


Інтелектуальний опір

Анна Домбровська: «Я буду продовжувати боротьбу з кремлівською пропагандою, війна ще не закінчена, окуповані території не звільнені!»

Волонтер Анна Домбровська днями отримала Подяку від глав Ясинуватської районної ради та Ясинуватської РДА Донецької області «За організацію інформаційного опору кремлівській пропаганді й інформаційному впливу, поширення газети «ДЕНЬ» жителям прифронтових сіл і селищ Ясинуватського району Донецької області та з нагоди Дня Незалежності України!» . Нагадаємо, що Анна вже два роки займається доставкою газети «День» в прифронтові міста і села.

«Познайомилися з Анною десь два роки тому. У неї була тоді ідея друкувати і розвозити українські газети «День» у прифронтові міста і села, і я з задоволенням до цього приєднався! Тоді ще можна було робити якусь контрпропаганду, тому що не до кінця все встоялося. Мені дуже сподобалася ідея, що росіяни можуть переводити гроші на друк газет українською мовою, це самий мінімум, який кожен росіянин може зробити. Так почали працювати, і пішло, і закрутилося, - сказав про Анну Домбровську відомий російський журналіст Аркадій Бабченко. - Обов'язково потрібно продовжувати проект! Якщо Україна хоче бути Україною, то вона обов'язково повинна бути україномовною!»

Ми привітали Анну і попросили відповісти на кілька запитань.

«Я ОБРАЛА ВИДАННЯ, ЩО Є МАКСИМАЛЬНО НОВИННИМ ТА АНАЛІТИЧНИМ»

- В Україні п'ять років йде війна. Коли ви почали свою діяльність на прифронтових територіях, то з'ясувалося, що людям в першу чергу потрібен хліб і газети, про це ви розповіли в одному з перших інтерв'ю "Дню". Як ви оцінюєте ці пріоритети - чи змінилися вони за час дії вашого проекту чи ні? Чому?

- Жителі прифронтових міст і сіл від Мар'їнки до Новгородського, де я розводжу газету, щотижня чекають новий номер газети «День». Спочатку я запускала проект з метою інформування жителів прифронтової зони про події, що відбуваються в країні і в світі, тому я вибрала видання, яке на мій погляд є максимально новинним і аналітичним. Люди, що живуть в прифронтовій зоні, постійно перебувають в російському інформаційному просторі. І те, що за два роки проект розвинувся від 1000 газет на тиждень до 8000 на тиждень - це дивовижний, але цілком закономірний результат!

Хочу сказати величезне спасибі Аркадію Бабченко за постійну інформаційну підтримку проекту! Завдяки його участі, багато росіян приєдналися до боротьби з кремлівською пропагандою і стали постійними спонсорами проекту!

Читати далі


«День» об’єднує!

У столичному Будинку кіно відкрилася ХХІ виставка за підсумками міжнародного фотоконкурсу нашої газети

Вечір, вишукана музика, гілочки шипшини і букети яскравих квітів, сотні людей, які раді бачити один одного, і дві з половиною сотні світлин, задля яких і влаштовано цей вечір. Восьмого листопада в Будинку кіно відкривається вже ХХІ Міжнародна фотовиставка «Дня». Ми змінили локацію, і вдячні за сприяння Будинку кіно та Національній спілці кінематографістів України, але не змінили правила – живого спілкування і живого свята. Традиційну для свята «Дня» піднесену музичну атмосферу забезпечили струнний квартет Київського інституту музики імені Глієра та яскраві ведучі – співачка Марієтта Вейз та народний артист України, постійний авторі друг «Дня» Олексій Кужельний.

«МИ З ТОЇ КРАЇНИ, ЯКА ПОНАД 20 РОКІВ ПРОПОНУЄ ІНШУ ЯКІСТЬ»

Звертаючись до гостей, головна редакторка «Дня» й авторка всіх наших проєктів Лариса Івшина відзначила: «Дуже приємно бачити в залі і тих друзів «Дня», хто підтримує фотоконкурс уже майже 21 рік. І, звісно, є серед вас зовсім юні, ось щойно я отримала прекрасну корзинку з квітами від Терещенка-молодшого, для якого ця виставка – перша в житті, бо минулого разу Олена і Мішель Терещенко були в нас, коли тільки починався «проєкт» Терещенка-молодшого. Дуже приємно вітати всіх тих, хто довірив нам знімки, і тих, хто надав призи…».

«Недавно прекрасна журналістка під час інтерв’ю, коли ми заговорили про наші книги, сказала мені: «Ви знаєте, складається враження, наче ви з іншої країни», – поділилася Лариса Олексіївна. – Якщо подумати над цим зауваженням, то один із варіантів відповіді: справді, ми з іншої країни. Ми з тої країни, яка понад 20 років пропонує іншу якість. Іншу якість медіа, іншу якість політики, іншу якість життя. Для того ми робимо виставки, наші книги. Намагаємося всіх перетягти в нашу країну, отримати в нас громадянство  –  в розумній країні Україні. І друга відповідь – ми з тієї ж країни. Ми співпереживаємо. На цій виставці багато болю, багато подолання і багато солідарності. Ми з цієї країни. Ми тільки хочемо якось подружити ці дві країни. Наша фотовиставка – це запрошення українців на зустріч із Україною».

Читати далі


Вечір у «колі солідарності»

Чим запам’ятався вже сьомий День весняний

У сьогоднішні турбулентні часи (хоча, який період в історії незалежної України можна сповна назвати не турбулентним?) спілкування з однодумцями стає особливо цінним. Тому День весняний, який відбувся в історичному дворику біля Андріївського узвозу, вийшов особливо душевним. Водночас зібрання пройшло у, так би мовити, наступальному настрої, адже багато обговорювались плани на майбутнє – як завдяки ініціативам «Дня» зробити суспільство освіченішим і здоровішим, принаймні психологічно.

Одразу подякуємо небесній канцелярії – бо весь день у Києві зривалось на зливу, але якраз перед початком Дня весняного розвиднілось, і гості могли спокійно насолоджуватися спілкуванням і музикою. Утім, якби і трапилась негода, від дощу захищає наш традиційний дрес-код – капелюхи і капелюшки.

Читати далі


Анна Домбровська: «Більше «Дня» – на схід!»

Відома волонтерка, яка щотижня розповсюджує нашу газету в зоні АТО, — про інформаційну блокаду та важливість українського слова на передовій