Ми з вами дивимося на те, як у нашій Україні народжується громадянське суспільство. Українці вже не бояться і мають відвагу виявляти ініціативу
Левко Лук’яненко, український дисидент, громадський діяч

Навіщо Мінфін вирішив піти на війну з вітчизняною культурою?

25 березня, 2020 - 16:43

НАВІЩО МІНФІН НІБИТО УКРАЇНИ ВИРІШИВ ПІТИ НА ВІЙНУ З ВІТЧИЗНЯНОЮ КУЛЬТУРОЮ?

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ ПЛАНУЄ ЗНИЩИТИ УКРАЇНСЬКУ КУЛЬТУРУ - ВСЮ ГАМУЗОМ, ОДНИМ УДАРОМ.

А ще ж недавно пан Президент цитував Вінстона Черчілля, який під час війни заборонив урізати фінансування на культуру: бо ж інакше навіщо ми воюємо?

Скоротити бюджет за даних обставин - напевно. Однак щоби так усе одразу? - пише на сторінці в Фейсбук Сергій ТРИМБАЧ. Зняти 150 мільйонів гривень на книгодрукування - це когось врятує?? Так само на кіно?? А може краще натомість посадити за грати пару злодюг і конфіскувати їхнє майно і статки на пару мільярдів гри (або й доларів) - і ті гроші передати у сферу культури? ЗА ЦІЄЇ СИТУАЦІЇ МИ Й ПОБАЧИМО, ХТО НАСПРАВДІ КЕРУЄ ДЕРЖАВОЮ - ЗЛОЧИНЦІ ЧИ ЛЮДИ З ДЕРЖАВНИЦЬКИМИ МІЗКАМИ?

ЗАЯВА КОМІТЕТУ з питань гуманітарної та інформаційної політики (зі сторінки у ФБ нар. депутата Yevheniya Kravchuk)

Нам стало відомо, що Міністерство фінансів сьогодні вносить зміни в бюджет, зокрема, урізає фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорту. Залишаються лише видатки на утримання – тобто зарплатню.

Фінансування хочуть позбавити:
Держкіно – 750 млн. грн.
Український культурний фонд – 500 млн. грн.
Інститут книги – 150 млн. грн.
Туризм – 240 млн. грн.

Крім того, витрати на програму «зшивання країни», реставраційні роботи по захисту історико- культурної спадщини, програм інформполітики - на суму понад 500 млн. грн. Не відомо наразі як уріжуть фінансування спорту.

Наголошуємо, що такий крок призведе до кризи і стагнації креативних індустрій країни, втрати тисяч робочих місць.

Ми розуміємо, що в ситуації з розповсюдженням коронавірусу і необхідності залучати додаткові кошти для боротьби з вірусом, необхідно переглядати бюджет. Проте, будь-які кроки мають обговорюватись з депутатами профільно комітету та з залученням представників міністерства.

Ми закликаємо Мінфін утриматись від прийняття рішень до проведення консультацій.

Ми готові оперативно увійти в діалог і напрацювати рішення, які не призведуть до краху культурної сфери нашої держави.

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ