Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

Відлік пішов

2 червня, 2021 - 14:44

В мене на станції встановили нові монітори. Двосторонні, завбільшки з добрий телевізор, на тонких привітно гнутих опорах, вісім штук. Монітори показують прогноз погоди та різні відео. Такі красиві і змістовні сюжети, точно як у поїздах Інтерсіті, щоби пасажири не нудьгували. Я тепер уже багато знаю. Я знаю, що богомол єдиний з комах уміє повертати голову, що мурахи ніколи не сплять, а чорна пантера здатна змінювати свій запах, аби непомітно підкрастися до жертви. І все це з картинками же, з рухомими. Справжня дитяча енциклопедія, моя перша улюблена книжка.

А ще, любі мої друзі, ще на цих моніторах показують час до прибуття наступного потяга. І це, друзі мої, революційно та духопідйомно.

Я казав раніше і кажу зараз: саме наявність подібних хронометрів – хай і з перебивками на пантер та іншу рекламу – є найкрасномовнішим свідченням того, що радянське минуле дійсно стає минулим.

Адже що таке радянське? Це коли про потреби пересічних громадян(ок) думають в останню чергу. Ось узяти метро. Будували його з двох причин: як оборонний об’єкт, тобто бомбосховище, і щоб пустити пил в очі монументальним кітчем оформлення: ось, дивіться, у нас не підземка, а справжні палаци для трудящих! Мармур, ліпнина, позолота! Урн для сміття при цьому немає, туалети не передбачені, лавок обмаль. Трудящі обійдуться. І особливо витончене знущання – хронометри, які рахують час… після відбуття попереднього поїзду. Цілковита безглуздість даних приладів, що цікаво, ніким ніколи не оспорювалася. Ба більше, у дискусіях на цю тему вигулькує чимало цілком молодих людей (ну точно не старперів), які впевнені, що так і має бути, а пасажир най передбачає і вираховує, скільки насправді часу лишилося. Невелике панство. Рахувати корисно для мозку.

Але тепер можу гучно, з повним правом і неприхованою радістю вигукнути: скінчився ваш час! Отак от! Бо богомол повертає голову! Бо пантера змінює запах! Бо мурахи не сплять! Бо якщо далі так піде, то метро, приміська електричка і швидкісний трамвай будуть з’єднані в одну транспортну систему, вуханя австрійського викреслять з Червоної книги через значне зростання популяції, а міста друкуватимуть на 3D-принтері! Настане комунізм!

Ой.

Новини партнерів