Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Агов, німецькі «зелені»!

Про «Північний потік-2» — на полях ХІ Балтійського бізнес-форуму
16 квітня, 2019 - 11:04

Проміняв ХІІ Безпековий форум у Києві на ХІ Балтійський бізнес-форум у знаному польському містечку Свіноуйсце — там, де розташовано СПГ-термінал та куди прийде газопровід із Данії з норвезьким газом (Baltic pipe) для Польщі та ЦСЄ. Спільно з директором Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки Р.Петкевічюсом та членом Форуму вільної Росії, колишнім депутатом держдуми Іллею Пономарьовим взяли участь у панельній дискусії щодо «Північного потоку-2». Прекрасну модерацію забезпечив донедавна Посол Польщі в Україні Ян Пєкло.

Ілля Пономарьов, з-поміж іншого, представив «Открытое письмо Постоянного комитета Форума Свободной России федеральному канцлеру Германии». Повний текст тут: https://www.forumfreerussia.org/.../proekt-nord-strim-2-.../ffr/

(Зверніть увагу, що в цьому зверненні наголошується не лише на політичних та екологічних аспектах, а й на ігноруванні прав корінних народів: іжорців, воді, інгерманландців та інших).

Полковник Р.Петкевічюс зазначив, що «Північний потік-2» як такий не є питанням НАТО, але питанням НАТО є гібридні загрози! Отож є над чим працювати.

Я виклав своє бачення як працюють російські корупціогенні механізми путінських потоків у Європі зі швейцарського «плацдарму» в кантоні Цуг та не міг не згадати про проблему українських бранців Кремля, яку можна було би розв’язати шляхом тиску на Росію загрозою зупинки будівництва трубопроводу. Але це за умови, що права та свободи людини є домінуючими в ієрархії європейських цінностей для лідерів таких країн як Німеччина та Франція (Нормандський формат). Однак, схоже, що домінуючими для них є підряди для своїх компаній, російський газ та генеровані ним грошові потоки. Добре, що родичі бранців путінського режиму провели пікет під німецьким посольством у Києві, бо є вкрай важливим демонструвати європейським політикам за кого їх мають — за посіпак, які за «понюшку газу» будуть закривати очі на путінські діяння скрізь по світу.

Також звернув увагу на відкритого листа до Європейського парламенту та Європейської комісії міжнародного консорціуму учених під егідою НАН України (академік Юрій Туниця), в якому міститься заклик призупинити будівництво «Північного потоку -2» із огляду на необхідність ревізії екологічних оцінок його безпечності, частина з яких мають сумнівний характер. Отже, має місце повний збіг бачень російської несистемної позиції та міжнародної ученої спільноти. До речі, до цього звернення долучилися учені з Італії, Швейцарії, США, Литви, Франції.

Користуючись люб’язністю польських друзів, провів «інспекцію» будівництва суходільного відгалуження «Північного потоку-2», а саме трубопроводу EUGAL (територією Німеччини, Чехії до австрійського Баумгартена), яким оперуватиме спільне газпромо-BASFівське підприємство Gascade Transport, підрядником якого по будівництву є інше СП — EUGAL, а виконавцем робіт на прибалтійській ділянці є PPS Pipeline Systems, яка є частиною цього СП. Роботи тривають. Неквапно, я би відзначив. Як бачите на фото, вирубується ліс, знімається верхній шар ґрунту, готується траса під риття траншей, складуються та розвозяться по ділянках труби. Робиться усе, здебільшого, акуратно, але деякі ділянки з вирубкою лісу мені нагадали будівельні траси радянських трубопроводів, які я бачив у Західному Сибіру на початку 80-х. Як мені здалося, європейським екологам було би чим зайнятись, беручи до уваги унікальне озерно-болотне середовище німецького помор’я. Агов, німецькі «зелені»! Але схоже, що вони вже дуже «позеленіли».

Ну й насамкінець. У Росії тішаться відвертій заяві Майка Помпео, що Сполучені Штати Америки не змогли переконати європейські країни відмовитися від будівництва газопроводу «Північний потік-2». Так, ПЕРЕКОНАТИ не змогли. Але це зовсім не означає, що американський арсенал складається виключно з інструментів переконування. США намагалися діяти лише добрим словом... А тепер, із чистим сумлінням, вони можуть собі дозволити діяти не лише добрим словом... 

До речі, деякий час ще є. І питання не тільки в тім чи буде укладено до 31 грудня 2019 року всі труби по дну Балтики. Навіть якщо таке диво трапиться, то це не означає, що 55 ярдів газу відразу підуть на Німеччину вже 1 січня. Термін завершення будівництва суходільного відгалудження — грудень 2020 року згідно з офіційної інформації PPS Pipeline Systems. І це тільки завершення будівельних робіт, а не введення в експлуатацію!

Тому фронт робіт з протидії путінським потокам не слід згортати! Навпаки! Ми можемо діяти спільним альянсом Україна — НАТО — Свободная Россия, як показав ХІ Балтійський форум!

Михайло ГОНЧАР, президент Центру глобалістики Стратегія ХХІ

Газета: 
Новини партнерів