Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

Біле колесо

6 січня, 2022 - 22:17

Ех! Якби білорусам вистачило казахської сміливості ставати на лавки у туфлях та не берегти майно МВС! От якби казахам вистачило білоруської мудрості, аби створити тіньовий уряд! Тоді б точно розпрощалися з лукашенківщиною та назарбаївщиною. А без цього, тобто без українського досвіду поєднання гніву мас із демократичними процедурами, навряд чи вийде революція. Швидше за все заколот придушать рясним подачками з репресіями, і, у кращому разі, назарбаївщину змінить токаївщина. Якщо маріонетковий правитель наважиться порвати ниточки від пальців елбаси. Але багато «якщо» означає непередбачуваність подій.

У Москві, за давньою традицією, казахський бунт записали на рахунок ЦРУ. Видно «американці» проникли через кордони Росії та Китаю з метою здешевлення пропан-бутану від назарбаєвського зятя. Але у страху очі великі, у тому числі й заховані за великими щоками.

На Заході казахська новина потрапила на перші шпальти, щоправда, у черговому режимі. Повідомлення про збитки культу особи старого, останнього з могікан політбюро КПРС, на тому ж рівні популярності, що й археологічні розкопки.

Але, як би там не було з окремими частками, а тренд очевидний. Ми свідки розпаду пострадянського колоніалізму з його ханами, деспотами та кремлівськими мрійниками. Війни та транзити не врятують їх від наїзду колеса історії.

Новини партнерів