Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

Мільйонери стрункими рядами...

18 травня, 2021 - 11:56

Вчора (за нашим часом - сьогодні вночі) американські патріотичні мільйонери в Нью-Йорку і Вашингтоні вийшли на демонстрацію до будинків, що належить найбагатшій людині у світі Джеффу Безосу, власнику Amazon. Вимоги заможних протестувальників були простими. Коротенько вони звучали так: «Негарно заробляти мільярди на місяць і платити половину того, що платимо ми зі свого мільйона на рік».

Подія явно заслуговує на увагу. Ми не звикли до мітингувальників-багатіїв і, зважаючи на наших, вважаємо їх стурбованими своїми статками більше, ніж народним надбанням. Але часи змінюються, й обурення жадібністю колег притаманне не тільки дрібним службовцям. Справедливості хочуть всі. Особливо зараз і особливо в Америці.

Мимоволі цей лакшері протест застосовуєш до наших умов. Чи змогли б патріотично налаштовані українські багатії вийти на подібний захід у Києві? У нас, звичайно, не Штати, проте й у Forbes ми не на останньому місці, а патріотичні почуття виливаються з палаців не менш, ніж із халуп.

Але є проблема. У нас би такий івент паралізував роботу держустанов, парламенту й відомств. Адже там зосереджена основна маса протестного електорату з великими доходами. По-друге, постало б питання: куди йти? Маєтки тих, хто ухиляється від податків, розкидані по всій країні, а, за статистикою, у нас всього три тисячі доларових мільйонерів. Офіційно вкомплектувати всі колони не вистачить. Йти ж на законну справу неофіційною дорогою некрасиво. Залишається одне - залучати гривневих мільйонерів. Але в умовах інфляції та стрімкого зростання цін це недоцільно. Поки дійдуть - стануть жебраками. Тому залишається спостерігати за американським драйвом із надією на імпорт новітньої капіталістичної свідомості. Рано чи пізно завезуть, як усе інше.

Новини партнерів