Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Наслідуючи «чекістів»

Терористи перевдягаються у форму ЗСУ, здійснюють диверсії і захоплюють полонених
4 серпня, 2015 - 12:27
Терористи перевдягаються у форму ЗСУ, здійснюють диверсії і захоплюють полонених
ФОТО REUTERS

При підготовці одного документального фільму про боротьбу чекістів з «бандерівцями» у період 40-50-х років запитали старого ветерана НКВС про те, як їм доводилося діяти в складних умовах Західної України, де мало хто підтримував «совєти». Дідусь відповів: «хитрістю». Дійсно, через десятиліття розкрилася таємниця того, в чому полягала подібна хитрість. Доведено, що чекісти, використовуючи, зокрема, і носіїв української мови, переодягалися у форму УПА і здійснювали диверсії в західноукраїнських селах. Мета - змусити місцеве населення повірити в те, що УПА - це мародери і вбивці. Жертвами таких рейдів ставали прості і беззахисні громадяни. Починаючи з минулого року, тепер уже Донбас отримав можливість ознайомитися з методами істинних карателів, коли той же Луганськ обстрілювався мінометами з самого ж міста. Тепер на місці подібних атак у Луганську встановлені цинічні і наклепницькі пам'ятники «жертвам ЗСУ». Ізольоване, занурене в морок, страх і безперебійну пропаганду місто стало об'єктом для здійснення російськими бандитами жахливих провокацій, про що багато писалося.

Пригадує свідок подій минулого року, луганчанин Сергій Кравець: «03 серпня 2014 року. Останній день у Луганську влітку 2014-го з електрикою. ...Десь близько 13:00-14:00 перебили останні дроти зі Щастинської ТЕС на підстанцію Кіровка-220. Заодно знищили трансформатор, і електрика пропала на довгих два місяці. А через дорогу від мого будинку прилетіло. Десь о 11:30. Так рано били з міномета «ополченці» по нас, жителях Луганська, вперше. Всі жителі околиць падали ниць там, де перебували в момент обстрілу. Жителі розбитого будинку після початку обстрілу забігли до будинку і тут прилетіло. Пощастило. Увечері відзначали другий день народження. А КАМАЗ, що відстрілявся, без номерів, кар'єрний самоскид, з високими залізними бортами, за якими зручно ховається 82-мм міномет типу «Піддон», виїхав з Херсонського тупика лівим поворотом, через трамвайні колії, через зустрічну смугу, вирулив на Херсонську і рушив на Схід. Який аналіз??? На землю, негайно! А наступного дня я побачив цей або такий же КАМАЗ у кінці колони БТР, «тачанок», яка проїжджала Оборонною. І пазл склався».

Але далеко не всі луганчани були настільки спостережливими. Багато хто був переконаний, що це саме українські ДРГ роз'їжджають містом і знищують будинки мирних жителів. Тепер же бойовики, з усього видно, вдосконалили тактику. Якщо раніше росіяни зрідка намагалися надіти на танк український прапор і вдарити по міських кварталах, то зараз з'явилася інформація про те, що самі бандити переодягаються в українську форму. В ході проведення розвідки відкритих джерел (OSINT) і профілів у соціальних мережах бойовиків так званої «ДНР» виявлено фото, які демонструють, що терористи з 1-ї «Слов'янської» ОМСБр 1-го АК НО МО «ДНР», в\ч 08801 переодягаються у форму ЗСУ з новим піксельним забарвленням. Знайдені у двох бойовиків комплекти одягу датовані червнем цього року.

Відео пересування ДРГ противника нещодавно з'явилося в соціальній мережі. Його опублікував користувач EgoR ZemtsoV. На кадрах помітна українська форма й українські шеврони. Фахівці зазначили, що у бойовиків видно спальники, що свідчить про їхнє знаходження на українській території упродовж тривалого часу. Військові підтверджують випадки переодягання терористів в українську форму. Бандити зображують військову комендатуру або офіцерів. У такому вигляді бойовики затримують українських військовослужбовців, які пересуваються поодинці або невеликими групами. Терористи мають бездоганні документи, що знімає питання щодо їх особистостей. Схема така: «офіцери» перевіряють документи у затриманих українських бійців, виявляють нібито якісь «порушення» і відправляють їх у «комендатуру». Таким чином, бандити беруть у полон наших бійців.

Народний депутат, командир групи інформаційної війни батальйону «Донбас» Павло Кішкар у коментарі «Дню» підтвердив факт подібного роду диверсійних маніпуляцій. «Це відбувалося протягом усієї війни, - сказав Павло Кішкар. - Але в останні місяці такі випадки почастішали. Обстріли мирних районів, переодягання в українську форму здійснюються для підриву авторитету української армії. Є інформація про підготовку великої кількості батальйонно-тактичних груп на кордоні з Україною. Залучаються кількох людей, які знають українську мову, і вони вчать інших особливостям вимови, словесних оборотів для того, щоб цих диверсантів можна було ідентифікувати як українців. Все це частина великого плану Кремля зі знищення української державності та підкорення України».

Додамо, що спеціальна моніторингова місія ОБСЄ вкотре зафіксувала присутність російських військових у місцях зберігання відведеного важкого озброєння «ДНР» на Донбасі. У вечірньому звіті спецмісії від 2 серпня, крім іншого, говориться: «Озброєний чоловік, який охороняє одне з місць зберігання важкого озброєння, стверджував, що він і решта присутніх на об'єкті є частиною 16 повітряно-десантної бригади з Оренбурга, РФ. На них не було знаків розрізнення».

Новини партнерів