Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

Насильство на війні

4 грудня, 2019 - 18:21

Насильство на війні, особливо на війні громадянській, яка точиться вже кілька десятиліть, часто не має ані мотивів, ані сенсу.

Сьогодні вранці в місті Джелалабад, в провінції Нангархар в Афганістані внаслідок терористичної атаки загинув відомий лікар і гуманітарний діяч з Японії др. Тецу Накамура. Бойовики розстріляли автомобіль, в якому він перебував, вбивши його, водія, двох охоронців та ще двох місцевих медичних працівників. Др. Накамура очолив групу допомоги в Нангархарі після того, як його попередника др. Казуя було викрадено і вбито в 2008.

Свідки повідомляють, що напад стався близько 8 години ранку, машину обстріляла група невстановлених осіб, що вони після нападу швидко втекли вулицями міста. Таліби вже спростували свою причетність до атаки, заявивши про свої «добрі стосунки з усіма сторонами, які сприяють відновленню Афганістану». Ця атака стала вже другим нападом на співробітників міжнародних гуманітарних місій в Афганістані за останні два тижні: 24 листопада в Кабулі було вчинено замах на представника американської місії з гуманітарної допомоги, внаслідок якого він загинув.

Др. Тецу Накамура є знаменитою постаттю в гуманітарному русі Середнього Сходу. За його участі в Афганістані було побудовано кілька лікарень на сході і півдні країни, він доклався до відновлення роботи існуючої системи та розбудови нових зрошувальних каналів в Нангархарі в рамках програм боротьби з посухою, контролю епідемічних захворювань та за-для відновлення сільського господарства; також за останні 20 років він започаткував багато програм з допомоги біженцям в Афганістані та Пакистані. В 2003 його діяльність в галузі встановлення миру та взаєморозуміння було відзначено престижною премією Рамона Магсайсая. Минулого року афганський уряд також нагородив др. Накамуру спеціальною відзнакою, а також нещодавно йому було надано почесне громадянство Афганістану.

Міжнародні організації, гуманітарні місії, офіційні представники та всі, хто має стосунок до проблем цього регіону, висловлюють співчуття з приводу загибелі цієї видатної людини.

Новини партнерів