Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

Не «зелений» вексель Зеленського

12 червня, 2019 - 12:08

Закон і мораль не передбачають колективної відповідальності. Але історія запитує за помилки при будь-якої кількості винних. Колись в Афінах жив мудрий правитель Фокіон, який багато хорошого зробив для греків, але одного разу видався їм занадто принциповим у питаннях війни і миру. Вельми розумний, як сказали б зараз. Городяни вирішили довіритися найманому полководцю Олександру (не Великому), а свого керівника віддали під суд і одностайно засудили до смерті. Ось і дали Фокіону цикуту, як зажадала більшість. А через кілька тижнів найманці Олександра почали грабувати і вбивати самих афінян. Помилка обійшлася дорого. І німці заплатили небачену ціну за масову підтримку нацистів, і українські селяни прирекли себе на голодну смерть, сподіваючись на безкоштовну землю від більшовиків, і росіяни ще довго страждатимуть за путінське запаморочення. Нам же належить сплатити векселі з портретом Зеленського. Справа не в самій людині, що зуміла піднятися наверх завдяки олігархічному потуранню і всенародному бажанню. Справа в ступеня відповідальності громадян за інфантилізм і антигромадянську позицію.

Ні-ні. Я не про те, що треба було вибирати Порошенка. Він один із батьків Зеленського. Я про те, чому народ не захотів призначити президентом досвідченого політика. Який боровся з усіма олігархічними союзами, схваленими Кучмою, Ющенком, Януковичем і Порошенком. Чия партія єдина в країні витримала випробування часом. Хто переслідувався всіма обридлими українцям режимами. Хто запропонував суспільству чітку програму дій... І так далі і таке подібне. Чому на світовий батут із професійної боротьби українці виставили кволого пацана замість реального бійця? Ось що цікаво! І не кажіть мені, що в усьому винне телебачення і народна втома від еліт. Еліти нікуди не подінуться, а дурницям вірять тому, що хочуть їх чути. Тут справа в іншому.

Зараз маса політологів у Києві і Москві з захопленням констатують, мовляв, Путін у шоці від Зеленського і не знає, що з ним робити. Так у шоці від Зеленського і Меркель із Макроном, американські сенатори, китайські товариші... Всі! І у них немає питань до хлопця з шоу-бізнесу. У них є питання до українців. Якщо ви вибрали такого хлопця, з яким нам не можна працювати з багатьох причин, то самі вирішуйте, чого хочете. А ми поки почекаємо з кредитами, вашою територіальною цілісністю, нашими санкціями та іншими справами.

Якби творці комп'ютерного стартапу послали на зустріч з інвестором тракториста, ап неминуче виявився б дауном. Природа речей однакова, і Україна як компанія з короткою історією операційної діяльності не може дозволити собі помилок на стадії розгортання проекту. Ось чому нам усім доведеться оплатити витрати на досліди із Зеленським. Дай Бог, щоб тільки грошима.

На виборах люди голосують не розумом. Розум завжди поступається миттєвому настрою, що короткочасно опановує великими масами, як буває на концертах зірок, де всі перебувають у легкій ейфорії, але забувають про неї, залишаючи площу дії. Нинішній концерт закінчиться восени. Квитки продані, і ніхто не зізнається, що купив їх даремно. Так влаштована людина.

Новини партнерів