Нація без державности є покалічений людський колективний організм.
Володимир Винниченко, український прозаїк, драматург, політичний і державний діяч. Перший голова Директорії УНР

Незаконна спроба легітимізувати російський проект захоплення Бабиного Яру

14 травня, 2021 - 13:53

Сьогодні - день вшанування праведників, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Я сам знаю кількох людей, які були свідками та учасниками такого порятунку. У тих умовах це справді був подвиг, бо на карті стояло життя власне і цілої родини.

Але цей день сьогодні затьмарює сумна подія - саме сьогодні через кілька годин відбудеться офіційне освячення нинішньою українською владою незаконного будівництва МАФ "Меморіальна синагога - місце для роздумів" на території колишнього Кирилівського православного цвинтаря у межах сучасного Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр". Буде президент Зеленський, прем'єр Шмигаль, запрошено представників дипломатичного корпусу. Таким чином влада хоче легитимізувати свої незаконні дії та російський проект захоплення й приватизації Бабиного Яру. Увічнення пам'яті жертв Голокосту й усіх жертв трагедії Бабиного Яру - важлива і велика справа. Але будь-яка справа має втілюватися у життя гідними засобами. А нехтування правовими нормами, принципами моралі, обман, підтасовки та брехня - недостойно для найкращої мети та найкращих намірів. Маємо приклад реінкарнації типового більшовизму з його гаслом "цілі виправдовують засоби", коли сучасні швондери та шарікови демострують вседозволеність та привласнюють право вирішувати долі людей та меморіалів пам'яті. Пригадуєте оте "мы свой, мы новый мир построим..."? І чим воно завершилося?

До речі, напередодні до мене звернувся телеканал "Дом" з пропозицією для "об'єктивного висвітлення події" подати "альтернативну точку зору". І я дав свою згоду на відповідний коментар. Та після цього більше до мене ніхто не звертався. Очевидно, "альтернативна точка зору" у нинішніх умовах абсолютно непотрібна владі і підконтрольним їй журналістам. Так би мовити, для чого затьмарювати "нашу видатну перемогу" у цій боротьбі за пам'ять Бабиного Яру.

Але правда є, і її не сховаєш!

Новини партнерів