Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Про Північний Потік 2. Хто винен?

23 липня, 2021 - 11:12

Ні, цього разу не треба винити Україну в тому, що ми винні самі в тому, що нас кинули.

Так, в нас є проблеми з реформами. Так, є велика корупція. Так, є проблеми у владі і купа упирів там. Так, є незрілий президент та його непрофесійна самозакохана свита на чолі з Єрмаком. Так, ми зробили великий фак-ю Американцям, знісши в порушення закону керівника Нафтогазу перед візитом Блінкена. Але в мене немає впевненості, що НІмеччина та США вчинили би інакше, якби усіх цих мінусів у нас не було.

Росія порушила міжнародний порядок. Росія скуповує Західну еліту. Росії потрібен Північний Потік 2, аби посилити Кремль та близьке оточення Кремля. І аби продовжувати гнобити свій народ та зомбувати його пропагандою. Росія робить публічно виклик ідеї ліберальної демократії. Росія використовує своїх агентів в Україні, аби підривати нас зсередини та ослаблювати державні інституції, сварити нас з міжнародними партнерами. Купа упирів при владі, прикормлених роками олігархами та Кремлівськими прихвостнями, чинять сильний опір реформам. Але ці ж самі олігархи тримають свої гроші на Заході та скуповують там місцеву еліту. Без непрямої підтримки  Заходу олігархічні клани в Україні були би набагато слабшими.

Але ми  все одно змінюємося і по цеглинках відбудовуємо державу. В Україні є ціннісні професійні віддані люди скрізь - і в бізнесі, і в армії, і на державних посадах, і в громадському секторі. Нам треба трохи більше часу, аби стати сильнішими. Якщо Захід перестане приймати в себе корупційне бабло від українських та російських упирів, то цей процес прискориться в рази.

Тисячі українців поклали життя за роки російської окупації, аби держава Україна відбулася. При чому, захищаючи кордони України, ми віддаємо наші життя і за безпеку всієї Європи.

Північний Потік 2 - це цинічний холодний прагматичний розрахунок Німеччини. І слабкість Байдена, який прикриваючися цілями порятунку планети від змін клімату дозволив в обхід Конгресу створити ще один проект  з транспортування таких шкідливих для клімату  fossil fuels.

В обмін на ПП2  Німеччина обіцяє Україні 175 млн інвестицій та дипломатичну допомогу, якщо Путін раптом не дотримається слова і знову на нас нападе. Тобто це черговий Будапештський меморандум, за яким Україна здала ядерну зброю в обмін на копійки і отримала пусту обіцянку нас захистити, коли хтось порушить наші кордони. Меркель обіцяє, що Німеччина публічно скаже "ми сильно стурбовані", коли українці взимку замерзатимуть без газу або віддаватимуть життя в боях з агресором.

Північний Потік 2 порушує антимонопольне законодаство ЄС, порушує єдність Європи, сприяє посиленню  та домінуванню в ЄС Німеччини та і в самій Німеччині сіє розкол.

Захід мусить сам дотримуватися тих цінностей, до яких апелює. Не можна укладати угоду з Путлєром у відповідь на його глумливе порушення міжнародного порядку.

Нещодавно слухала книгу "Черчіль та Оурвел".

Події навколо Північного Потоку 2 мені дуже нагадують 1930-ті роки. Гітлер озброювався, нападав на слабкі країни, а політична еліта у Франції та Британії його лише задобрювала, боячись дмухнути на нього.

Після цих загравань найбільше жертв стало на території України, але Європа також заплатила високу ціну за ігри з диктатором.

Історія циклічна, на жаль.

Тому Україна мусить не зупинятися і боротися всіма силами аби цей ганебний проект рано чи пізно був закритий. Заради нашого народу, але також і заради Європи - хоча і не всі там розуміють ціну і важливість цієї битви.

Ми мусимо ставати сильнішими. Вчитися працювати єдиною національною збірною. Бути винахідливими і цінувати зусилля один одного. Змушувати владу бути більш професійною та позбавлятися корупціонерів-зрадників зі своїх лав. Але не треба шеймити себе за відверті цинічні розрахунки наших західних партнерів, які говорячи красиві слова про демократію, гідність та доброчесніть, діють негідно, недоброчесно і топчуть ідею демократії.

Новини партнерів