Та й що ж то за народ, коли про свою користь не дбає і очевидній небезпеці не запобігає?
Іван Мазепа, український державний діяч, гетьман Лівобережної України, гетьман Війська Запорізького обох берегів Дніпра

У Володимира Путіна з'явилися кронпринци?

16 липня, 2020 - 18:01

Розслідувальний сайт The Insider опублікував дані про те, що головний акушер-гінеколог МОЗ Лейла Адамян та її дочка стали власниками елітної нерухомості в центрі Москви. Здавалося б, чергова історія про корупцію серед російських чиновників, причому не першого рангу. Але в справі є одна пікантна деталь, яка відразу перетворює її в суто політичну. З'ясувалося, що придбання дорогих об'єктів нерухомості збіглося з вагітністю Аліни Кабаєвої, яка, за інформацією журналістів, народжувала в столичному медичному центрі, очолюваному Адамян. Про очікувані пологи Кабаєвою в травні минулого року сайт газети «Московський комсомолець» опублікував замітку, проте невдовзі матеріал звідти зник. Офіційні представники російської влади відмовилися коментувати це повідомлення, що зайвий раз підтвердило, що особисте життя Путіна - абсолютне табу для російських ЗМІ. При тому, що в бульварних виданнях про зв'язок Путіна і колишньої гімнастки Аліни Кабаєвої не писав тільки ледачий.

Так, сайт про новини в сфері шоу-бізнесу Dom2Life, який належить Олександру Карманову, олігархові з оточення Путіна, вперше повідомив про пологи Кабаєвої 12 травня 2019 року, в день її 36-річчя. За словами російського журналіста Сергія Канєва, Кабаєва народила близнюків чоловічої статі за допомогою кесаревого розтину в Науковому центрі акушерства, гінекології та перинатології імені академіка В.І. Кулакова, де в зв'язку з цим звільнили цілий поверх для обслуговування VIP клієнтів. За словами Канєва, «понагнали фсошників, обнюхували кожен кут, половину медперсоналу вигнали з пологового відділення. Пологи приймав якийсь відомий світило з Італії, а асистував йому директор Центру академік Геннадій Сухих». В інтерв'ю британській Daily Mail Канєв стверджував, що операція відбулася 7 травня 2019 року. Тут необхідно додати, що в Центрі імені Кулакова Лейла Адамян є керівником відділення оперативної гінекології та заступником директора Центру з наукової роботи. І ось тут саме пікантне. 23 травня 2019 року, через пару тижнів після передбачуваної дати пологів, Володимир Путін нагородив Адамян орденом «За заслуги перед Вітчизною» II ступеня, а це - дуже висока нагорода, при тому, що акушерство і гінекологія в Росії ніякими помітними успіхами похвалитися не може. Проте Адамян, як зазначається в російській Вікіпедії, «майстерно володіє всіма видами традиційних гінекологічних операцій».

Зауважу, що Лейла Вагоєвна - не тільки академік РАН, але ще і великий бізнесмен, власник російської фабрики «Баскін Роббінс», найбільшої в Європі, що дісталася їй у спадок після смерті її чоловіка Юрія Абрамяна. Як поєднується державна посада з веденням бізнесу, не дуже зрозуміло, але за цю провину ніхто києм у спину Адамян не пхає. Тим більше, що формально все чисто - виробництво морозива «Баскін Роббінс» в Росії очолює рідна донька Лейли Вагоєвни Агнеса Осипова. У тому ж 2019 році, як з'ясував The Insider, Лейла Адамян купила нежитлове приміщення площею 774,6 кв. м в будинку № 15 на вулиці Велика Якиманка (ЖК Mon Cher). Приміщення головної акушерки країни розташоване на першому поверсі, що призначений під офіси і торгові площі. На даний момент там працює мережа нігтьових студій N.A.I.L.S Russia, банкетний зал The Great Hall Якиманка, салон меблів Henge і ательє пошиття чоловічих костюмів Tailor Suit. Один квадратний метр торгової площі в Mon Cher коштує 1068 млн. рублів. Тобто, ринкова ціна нерухомості Адамян - близько 827 млн. рублів. На оренді площ, виходячи з розцінок, вона може заробляти близько 66 млн. рублів на рік. Це значно більше, ніж приносить фабрика «Баскін Роббінс». За інформацією ФПС, чистий прибуток АТ «БРПІ» (юрособа «Баскін Роббінс» в Росії) за минулий рік склала всього 31,8 млн. рублів. Найвдалішим за останні роки був для компанії 2017 рік - 47 млн. рублів. До того ж бізнес належить родині Адамян не в повному обсязі, частиною акцій володіє перша дружина Абрамяна. До речі, 28 травня 2019 року керівництво московської фабрики «Баскін Роббінс» оголосило, що планує за найближчі п'ять років вкласти у виробництво більш ніж 55 млн. рублів за рахунок податкових преференцій від міської влади.

Ось що значить одні вдало прийняті пологи! А судячи з того, що Адамян сама відкривала The Great Hall 3 вересня 2019 року, вона вважає за краще отримувати весь дохід з цього закладу, а не здавати його в оренду. Крім того, згідно з наявною у The Insider випискою з Росреєстра, апартаменти в тому ж клубному будинку придбала вже згадувана донька Адамян Агнеса Осипова. Їй належать 266,4 м? вартістю (при ціні 750 тисяч рублів за метр) близько 200 млн. рублів. Торгові площі купувалися Адамян в січні 2019 року. В цей час Аліна Кабаєва мала бути приблизно на п'ятому місяці вагітності. Апартаменти донькики Адамян були куплені в червні 2019 року, вже після запланованих пологів. Інші ж активи головного акушера Росії - це взагалі дрібниця. ТОВ МЦ «МІРА» (гінекологічна клініка) заробило всього 8,4 млн. рублів за рік, а ТОВ «Гінекологія 2000» і ТОВ «Інновації» доходів взагалі не мали. Осипова очолює АТ «Айс-Крім Рітейлінг» з річним прибутком в 6 млн. рублів, але в порівнянні з вартістю придбаної нерухомості - це крапля в морі. Осиповій разом з її дітьми також належить відносно недорога квартира (77,6 кв. м) біля станції метро «Університет» (Ленінський пр., 74). Є житлоплоща і солідніше: 139 кв. м за 60 млн. рублів почекають доки старший син підросте в ЖК «Сузір'я капітал» (Шаболовка, 23). Також їй належать 23 сотки в селі Таганьково Одінцовського району. Лейлі Адамян крім квартири на вулиці Брянській, яка дісталася від чоловіка в спадщину, володіє особняком у селі Успенське Одінцовського району, в філії ДПК «РАНІС» - кооперативі працівників науки і мистецтва.

Жоден з цих активів не був проданий. Але навіть якщо б продали, на придбання елітної нерухомості все одно б не вистачило. На питання, на які кошти вона була куплена, і чи пов'язано раптове збагачення сім'ї Адамян з передбачуваними пологами Аліни Кабаєвої, Лейла Вагоєвна відповідати категорично відмовилася. За даними італомовної телерадіокомпанії RSI, в першій половині березня 2015 року Кабаєва також народила сина в клініці Святої Анни в місті Соренго кантону Тічино в Швейцарії. Про це ж повідомив швейцарський німецькомовний таблоїд Blick, який стверджував, що клініку порекомендував Путіну колишній прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі, у якого нібито в цій клініці народжувала донька. У тому ж році, за даними телеканалу «Дощ», друзі Путіна Петро Колбін і Геннадій Тимченко переписали на бабусю Кабаєвої Анну Зацепіліну кілька елітних квартир.

Отже, судячи з усього, у Путіна підростають спадкоємці. Може, Володимир Володимирович розраховує залишатися при владі доки вони не підростуть, щоб передати Росію їм? В 2036 році ймовірно старшому синові виповниться 21 рік. А для того, щоб стати президентом Росії, треба бути не молодше 35 років. Щоб дотягти до цього віку, Путіну два рази доведеться чергуватися з Медведєвим, бо в того президентський термін теж обнулився, а потім ще раз поміняти конституцію, знизивши мінімальний президентський вік до 33 років - віку Христа.

Новини партнерів