Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Уразливість ядра

6 січня, 2018 - 12:32

Прикладів того, що Росія, охоче приміряючи на себе атрибути західної техніки, залишається в стороні від західної культури, несть числа. Техніка - це сережки в ніс і намиста, що прикрашають побут, культура - ступінь залученості. Один з найостанніших прикладів російської провінційності - обговорення новини про уразливість серця західної цивілізації, ядра процесора Intel.

Скажімо, американські ЗМІ в новому році обговорюють ряд тем, спільних з російською пресою: протести в Ірані, спробу адвокатів Трампа перешкодити виходу книги про Білий дім з викриттям білої і чорної магії. Але, перш за все, легко римовану з Трампом і також важко уявну за наслідками кризу в світовій економіці у зв'язку з виявленням уразливості процесорів Intel. Трамп - це ж теж вірус популізму в серці західної цивілізації, такий самий, як уразливість процесорного ядра.

Остання тема найбільш гаряча, хоча в Росії про неї пишуть, в основному, спеціальні видання, незважаючи на те, що ця проблема стосується без перебільшення всіх. Причому панічні нотки звучать усе сильніше. Процесор Intel - корінь нашої культури, навіть якщо ми дистанціюємося від західної цивілізації, відстоюючи свою самобутність, цей процесор - центр усього, будь-якого комп'ютера, неважливо яку операційну систему ви (і всі навколо) використовуєте.

Зрозуміло, що у новини є легкий символічний аспект: як би не берегли своє серце вартові західної культури, навіть воно виявилося вразливим і беззахисним перед обличчям хакерів і спамерів, призначених символічним злом нашого часу. Невидимий світу полк маленьких Трампів з інфантильністю і жадібністю наперевагу.

Є і побутовий аспект новини. Виявлену ​​уразливість буде усунуто (для Windows) вже наступного вівторка, але ціною уповільнення швидкості до 30%. Що це означає? Це означає подорожчання всього приблизно на ті ж 30%. Тому що все, що ми маємо, ми маємо завдяки звичній швидкості доступу (від доступу до інтернету і до коректно працюючого обладнання в операційній), а коли у вівторок ця швидкість впаде на зазначені відсотки, всі світові гіганти - Amazon, Facebook, Google, Apple, всі антивірусні системи, провайдери і все, де є комп'ютери, - змушені будуть збільшити на зазначені відсотки кількість комп'ютерів, а ціну за це збільшення взяти з нас.

Десь ціна підскочить миттєво, десь поступово; можливо, впаде Intel, не випадково його глава продав усі, які міг, акції, що краще за все говорить про рівень небезпеки. Спочатку говорили, що айфони і процесори не Intel у безпеці, але тепер і Apple заявила, що в небезпеці всі айфони і всі процесори.

Я такий самийе юзер, як і всі, і суджу виключно за публікаціями в американській пресі: одні стверджують, що криза, спровокована виявленням уразливості Intel, може стати спусковим гачком світової економічної кризи, страшнішої за кризу 2008, інші вважають, що світові гіганти можуть впасти до літа .

Незворушність російського суспільства покоїться на двох стовпах фундаменту. Споконвічне російське - ми-то що можемо вдіяти, у нас акцій Intel немає, як і своїх голосів у раді директорів західного світу. А якщо так (другий стовп): чому бути, того не минути, у нас свої проблеми. Нехай кіпішаться ті, кому це вигідно, нам все одно.

Але це той простий приклад, коли ступінь неучасті не відповідає ступеню реальної залученості. Як би ми не дистанціювалися від західних проблем, ми існуємо в їх орбіті, тому що ми, незважаючи на Крим, Донбас і Сирію (тобто понт неймовірний) - штучні супутники, які можна відключити, як вентилятор, якщо став погано працювати. Не відключать, звичайно, багато силових проводів йде через територію Пошехонії, світ Intel'у - маленький і взаємопов'язаний, пожежа по правому борту нікому не потрібна. Та й стільки покупців Apple і Windows буржуазному світу втрачати не хочеться. Але черговий доказ російської інфантильності і провінційності дуже нагадує захопливу гру в кубики на тлі грозових розкатів у небі дорослого світу. Інфантильність - це свято, яке завжди з нами, що б не сказав хлопчик Вова і хлопчик Дон.

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ