Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

Урок свободи

1 лютого, 2017 - 10:30

Трамп почав виконувати свої передвиборчі обіцянки. Підписав документ про початок будівництва стіни на кордоні з Мексикою — правда, заплатить за неї, схоже, не Мексика, а американські платники податків. А ще видав наказ про заборону на в’їзд громадянам з 7 країн Близького Сходу та Північної  Африки на чотири місяці (сирійським біженцям — на невизначений термін). В тому числі тим, хто вже має візи та навіть грін-карти.

У цього рішення цікава статистика. Отже, скільки народу на території США вбили вихідці з Сирії, Ірану, Іраку, Лівії, Сомалі, Судану та Ємену за останні 40 років?

Правильна відповідь — 0.

Водночас вихідці з Єгипту вбили 162, з ОАЕ — 314, з Саудівської Аравії — 2369 американців. З цих країн в’їзд не заборонений. Зате там є готелі Трампа — як мінімум в Еміратах.

На жаль, не дуже дивує реакція частини колишніх співвітчизників (вважаючи вітчизною СРСР — більшість із нас звідти родом, хочемо ми того чи ні), котрі гаряче підтримують цей расистський абсурд. Отут, між іншим, коріниться справжня причина симпатії Путіна до нинішнього президента США. Бо саме так у Росії і реагують на внутрішні та світові виклики — будуючи стіни, розділяючи людей на сорти, зневажаючи індивідуальні права, нападаючи на сусідів, що насмілилися жити по-своєму. І це знаходить гарячу підтримку російського населення.

На відміну від американського. В той самий день розпочалися масові демонстрації, в тому числі в аеропортах, де чиновники на митному контролі затримували новоприбулих з абсолютно легальними документами. Дуже оперативно спрацювали судді, скасувавши частину положень указу як неконституційні — так що принаймні власникам грін-карт, а також тим, хто вже в’їхав у Америку, поки що нічого не загрожує. Це і називається незалежність гілок влади, це і називається демократія, саме так це працює. Саме тому Америка вистоїть, і Трампа переживе, і багато чому навчиться з цього досвіду, і вийде у підсумку сильнішою та вільнішою.

Ось би іще нам з нашими популістами навчитися на чужих помилках. Та куди там.

Газета: 
Новини партнерів