Оскільки українська нація кілька століть шукала свого визволення, остільки ми розцінюємо це як непереможне її бажання виявити й черпати своє національне офарблення.
Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист

«Вдруг раздался гром небесный телефонного звонка»

14 квітня, 2021 - 14:49

Байден подзвонив Путіну, що спантеличило одну частину Росії й надихнуло іншу. «Значить, варто ялозити ракетами й танками по кордонах братніх країн», - вирішили останні. Адже інакше дядько Сем не визнає, що в Кремлі сидить Uncle Joe, а не просто кілер. А перші, як властиво лібералам, засмутилися: «Байден першим відвернув у лобовій атаці КГБешного аса, мабуть, злякався». Московське опозиційне середовище чекало ракетного удару по Україні як знаку згори, який би позбавив противників режиму роботи з його демонтажу. А прокремлівським громадянам будь-яка дія шефа - завжди перемога. Раз завоював одну десяту частину земної суші, то завоює і 9/10. Така ось інверсія, коли яструби боятися випустити кігті, а голуби воркують у передчутті агресії.

Але ні ті, ні інші не звернули увагу на сам факт. Завершення російського брязкання зброєю треллю телефонного дзвінка з Вашингтона символічно. Питання війни і миру вирішуються не в Москві, хоча там достатньо шахідів з атомним поясом від хронічного радикуліту. Знищення путінського режиму має відбутися мирним шляхом і за участю самих громадян Росії. Тим більше що Р. Рейган уже підносив їм свободу на блюдечку.

Новини партнерів