Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Вилка президента

22 жовтня, 2018 - 13:02

Вилка у шахах - положення у шаховій партії, коли дві або більше фігур одного гравця перебувають під боєм однієї фігури іншого гравця. Має велике значення, коли серед фігур, які опинилися під боєм, є дві фігури, цінністю більшою, ніж фігура, що нападає на них, і немає можливості її побити. В цьому випадку часто можливий вигідний обмін, оскільки за один хід неможливо відвести більше однієї фігури з-під бою. Метою подвійного удару може бути і просто поле, на яке прагне атакуюча фігура.

На яке поле прагне Петро Олексійович, ми чудово знаємо. Порошенко думає, що він хитріший за одеського рабина, але у нього хитрість селянська, базарна - дешево купити і дорого продати. Власне, Петро Олексійович завжди тільки цим і займався.

Вилка президента проста - він шантажує партнерів тим, що його невдача на виборах призведе до відмови від європейського курсу і Україна змушена буде повернутися в «братські» обійми РФ.

Ця нехитра комбінація дієва як усередині країни, так і за її межами. Закордонним партнерам і українському суспільству пропонують заплющити очі на корупцію і тим самим зберегти не тільки Порошенка при владі, а й проєвропейський курс, з яким той себе асоціює. Схема відома, олігарх Плахотнюк, який прокрався, таку комбінацію розігрує в Молдові.

Те, що Порошенко «не тягне», було зрозуміло давно, але завжди було відчуття, що ось-ось піднатисне президент і відразу стане все на місце. Завищені очікування суспільства не дозволяли свого часу зрозуміти гірку правду, що пустоцвіт не принесе щедрих плодів. Тут і Юлія Володимирівна Мостова схаменулася і відкрила Америку, поділившись із народом «ексклюзивом», що Порошенко «виявився неадекватний завданням, які перед ним стоять, і він неправильно оцінював себе». Так про це говорять на кожному розі кілька років.

Петро Олексійович як сучасний ліричний герой зміг поєднати в собі жлобство «біло-блакитних», нікчемність «помаранчевих» і відчайдушну брехню кремлівських.

Розрахунок Петра Олексійовича простий - Захід і США не будуть ризикувати, тим більше що «великий політик» Медведчук відкрив другий фронт. Що ж стосується патріотичних рефлексів активної частини суспільства, то тут є надія, що спрацює універсальна схема - «Порошенко - єдиний ворог Путіна».

Нам знову буде запропоновано вибрати менше зло, політтехнологи з ножем біля горла виборця шантажуватимуть усіх протухлим Безвізом і свіженьким Томосом.

Чого ми чекаємо щодо питання Семочка і хіба справа тільки в ньому? До цього були Шокін, Гонтарева, інші. Невже ви не зрозуміли, що зворотного зв'язку з президентом немає, що він не реагує на запити суспільства. Мало того, будь-які вимоги до нього він сприймає як особисту образу, як наїзд на «його світлість».

Чотири роки тому ми отримали Порошенка в першому турі. Тоді нам здавалося, що ця рум'яна, цинічна людина з бізнесу зможе «розрулити» складну ситуацію, в якій опинилася наша країна, але він навіть не захотів виконати те, що міг зробити особисто, не посилаючись на війну.

Апелюючи до Мостової, хочу заступитися за Порошенка. Він адекватний завданням, які перед собою ставить. Просто вектор цих завдань не завжди збігається із завданнями оновлення України, а іноді і протилежний йому.

Я не знаю, як назвуть роки президентства Порошенка. Справа навіть не в тому ярлику, який із часом пристане сам.

А для себе я вже визначився. Головні вади цієї влади - безсоромність, нахабство, цинізм. Все правильно. Адже ми вибирали циніка, який і поставив нас під подвійний удар.

Валерій ФУЙОР, правозахисник

Новини партнерів