Нація без державности є покалічений людський колективний організм.
Володимир Винниченко, український прозаїк, драматург, політичний і державний діяч. Перший голова Директорії УНР

Звідси погрожуватимемо Заходу!

10 травня, 2021 - 12:25

Виступаючи на військовому параді на честь 76-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, Володимир Путін продовжував погрожувати ворогам на Заході й на пострадянському просторі: «Ми завжди пам'ятатимемо, що цей величний подвиг здійснив саме радянський народ. У найважчий час війни, у вирішальних битвах, що визначили результат боротьби з фашизмом, наш народ був сам, сам на великотрудному, героїчному і жертовному шляху до Перемоги. Бився на смерть на всіх рубежах, в найжорстокіших боях на землі, на морі й у небі». Всі звернули увагу, що вперше Путін жодного слова не сказав про внесок у перемогу західних союзників. Звичайно, чого їх, до дідька, поминати, якщо вони вбивцею обзиваються! Ми їм краще погрозимо: «Немає прощення і виправдання тим, хто знову замишляє агресивні плани... Росія послідовно відстоює міжнародне право, при цьому будемо твердо захищати наші національні інтереси, забезпечувати безпеку нашого народу. Надійні гарантії того - доблесні Збройні Сили Росії, спадкоємці солдатів Перемоги».

А коли Путін заговорив про «недобитих карателів», я, грішним ділом, подумав, що він має на увазі омонівців. Але прессекретар Дмитро Пєсков тут же пояснив пасаж про «недобитих карателів», щоб, не дай Бог, на доблесну Росгвардію не подумали: «Ні для кого не секрет, що в європейських країнах все більше піднімають голову неонацисти, і європейці з ними борються. Звичайно, це неприйнятно для нашої країни. В Україні, в деяких балтійських країнах дійсно ми бачимо теж тих же неонацистів. «Галичина», яка в Києві марширувала зовсім недавно. Тому ці прояви цілком очевидні». Що ж, для Кремля неонацисти існують тільки в Україні і в країнах Балтії. Ніде в інших країнах він їх вперто не помічає, а якщо ФСБ відловлює якусь неонацистську групу в Росії, її одразу ж оголошують українською.

У параді брали участь 12 тис. осіб і 190 одиниць техніки, зокрема новітні Т-90М «Прорив» і Т-14 «Армата», бойові машини піхоти «Курганець», артилерійські комплекси «Коаліція-СВ», а також оперативно-тактичні ракетні комплекси «Іскандер-М», зенітні ракетні комплекси «Бук-М3» і «Тор-М2», зенітні ракетно-гарматні комплекси «Панцир-С» і системи С-400 «Тріумф». Також пройшли Красною площею пускові установки стратегічного ракетного комплексу «Ярс». При цьому жодних масок на учасниках та почесних гостях помічено не було. Втім, з глав держав на трибуні разом із Путіним був присутній тільки президент Таджикистану Емомалі Рахмон. А після параду Путін і Рахмон поклали вінок до могили Невідомого солдата. Тут російський президент на камеру розплакався. Підозрюю, що тут він скористався пушкінським рецептом із «Бориса Годунова», попередньо непомітно піднісши до очей цибулину. Бо уявити собі Путіна, що плаче, я можу тільки в одному випадку. У Росії відбувається переворот, і його лідери вирішують вчинити з Путіним так само, як свого часу в Румунії вчинили з Ніколає Чаушеску. Ось тоді я можу уявити сльози на його обличчі й благання: «Пожалійте! Я вам про такі злочини режиму розповім, про які ви й не підозрюєте. Закачаєтеся!»

Борис СОКОЛОВ, професор, Москва

Новини партнерів