Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Антисвіт Володимира Путіна

16 липня, 2021 - 11:16

Російським олімпійцям наказали вдавати глухонімих. Віцеспікер Толстой пояснив, чому Росія сильніша за «Талібан» і чому Європа горітиме в пеклі. А Прилєпін розповів, як «вони» збираються нас зжерти. Путін, обізвавши Україну «АНТИРОСІЄЮ», перетворює Росію на антисвіт.

На відміну від історичних вигадок Путіна, реальна історія дозволяє краще зрозуміти багато чого в сьогоднішньому дні. Сьогодні, 15 липня, і цього дня 1708 років тому, 313 року,  візантійський імператор Костянтин оголосив свободу віросповідання та наказав повернути християнам конфісковану в них власність. Стався поворот до толерантності та віротерпимості.  Цього ж календарного дня 806 років тому, 15 липня 1215-го,  англійський король Іоанн Безземельний підписав Велику хартію вільностей. Був закладений фундамент європейської демократії.

А в Росії цього дня 258 років тому, 15 липня 1763-го,  Катерина II видала маніфест, що забороняє виголошувати необдумані промови, небезпечні для громадського спокою. Це був знаменитий «Маніфест про мовчання» («О воспрещении непристойных рассуждений и толков по делам, до правительства относящимся»).

Минули віки, а в Росії, як і раніше, діє цей «Маніфест про мовчання». «Ніколи не розмовляйте з невідомими» — так називається перший розділ великого роману. «Не базікай!» — один із найпопулярніших сьогодні плакатів сталінської доби. Приказка  «Мовчання — золото» йде не від влади, а з душевних надр глибинного народу.

Нещодавно Олімпійський комітет Росії розіслав інструкцію учасникам Ігор, які відкриваються в Токіо 23 липня. У ній начальство дбайливо попереджає олімпійців, що питання від ЗМІ «можуть мати провокаційний характер», що їх можуть уміло «розвести» спеціально навчені люди, а потім розпочнуться всілякі жахи для країни й особисто для балакучого спортсмена.

Щоб уникнути цих жахів, усі російські олімпійці повинні вивчити два іноземні слова: No comment. І при будь-якому зверненні незнайомої людини російський спортсмен повинен вимовити ці слова та швидко відійти, не обертаючись.

Якщо двома словами відбутися не вдається і якийсь журналюга почне запитувати про ставлення до Black Lives Matter, то російський олімпієць не повинен кричати, що Росія для росіян і цитувати свого улюбленого героя з фільмів «Брат» і «Брат-2», а повинен ввічливо пояснити, що «Олімпіада — не місце для будь-яких акцій і жестів».

При запитанні про Крим ні в якому разі не слід витріщати очі та волати «Крим наш!», а потрібно відповісти асиметрично, мовляв,  «спорт поза політикою», і крапка. А якщо пролунають слова «допінг» і «харассмент», російський спортсмен повинен ввімкнути режим розвідника, що потрапив у полон, і твердо стояти на тому, що не знає, хто всі ці люди, що ні Допінга, ні Харассмента ніколи не бачив і взагалі не розуміє, в чому його звинувачують, відпусти мене, громадянине начальнику.

Серед спортсменів нечасто зустрічаються Спінози й Ейнштейни, але таке очевидне зарахування усіх російських олімпійців до розряду ідіотів, нездатних до самостійного спілкування, вбачається як приниження. У Росії 21 сторіччя знову став актуальним Висоцький із піснею про інструктаж перед поїздкою за кордон, про те, як  «буржуазна зараза там усюди ходить по п’ятах». Зрештою, все ж є деякий сенс у словах путінського прессекретаря Пєскова, що насмішив громадськість своєю заявою, що Росія не виходила з СРСР, що всі вийшли, а Росія залишилася. У вічному совку. Віками по колу. Вічний «Маніфест про мовчання». Ось вже багато сторіч глухонімий Герасим — символ Росії — в повній безмовності топить Муму.

Але не на всіх, на жаль, «Маніфест про мовчання» поширюється. Телевізор базікає безперервно. Іноді здається, що мешканці «зомбоящика» роками балакають про одне й те ж. Україна, Америка, п’ята колона. Але після статті Путіна про Україну як «АНТИРОСІЮ» риторика змінилася. Якщо програму «60 хвилин» від 14.07.2021 слухати без картинки, то може скластися враження, що це базікання страшенно охмелілої шпани на лавці біля під’їзду. Мату поки немає, точніше, майже немає, але у висловах вже давно не соромляться. Усі гравці світової політики — дебіли, олігофрени та мерзота.

Віце-спікер Держдуми Петро Толстой, коментуючи візит до України американського дипломата Джорджа Кента, не зволікаючи, повідомляє, що «цей Кент у метелику з обличчям олігофрена». Метелик у дипломата справді був. А в іншому. Джордж Кент — випускник Гарварду, володіє шістьома мовами, поміж яких — і російською. В інтернеті є тексти та виступи пана Кента, кожен може порівняти з тим, що пише і каже пан Толстой, і вирішити, хто з них більше схожий на олігофрена...

І враз Толстой про Україну: «Наші українські брати не підлягають навчанню. Як не намагаються зробити з України європейську колонію — виходить європейське Сомалі. Усі, хто думає, що українці — окремий народ, а Україна — окрема держава, вони — ідіоти». Оскільки саме так думає весь світ, за винятком політичного керівництва Росії і обслуговуючого персоналу, то виходить, що весь світ, на думку Петра Толстого, суцільно складається з ідіотів.

Коли один із «експертів» спробував боязко натякнути, що не варто б керівництву Росії так вже зациклюватися на Україні, коли в неї поблизу південних кордонів утворився суцільний «Талібан», Петро Толстой несподівано набундючився, спробував стати в позу Олександра Невського у виконанні актора Черкасова і вимовив чомусь утробним голосом черевомовця: «Росія — сильніша за «Талібан»! Бо в нас 1000-річна історія, ми — росіяни, і з нами Бог!» Будучи невиправним гуманістом, щиро бажаю Петру Олеговичу ніколи не перевіряти на практиці, чий бог міцніший: його чи «Талібану».

Справжній подарунок мешканцям телевізора зробив Європейський суд з прав людини, що зобов’язав Росію визнати право на укладення шлюбу трьох одностатевих пар із Росії. Гомофобія — це,  мабуть, головна скріпа й останній бастіон російської духовності. Приблизно половину програми Скабєєва з Поповим присвятили захисту цього бастіону. З цією метою вони відшукали на теренах інтернету відео з двома не дуже молодими та досить непривабливими зовні голими трансвеститами і довго показували це відео на головному державному телеканалі країни. Причому, показували  в той час, коли присутність дітей біля телеекранів гарантована. Ведучим шоу дуже хотілося стиснути пружину гомофобії так, щоб, розпрямившись, вона видала потрібний ефект. І вона його видала.

«Ми усвідомлюємо, що всі ці люди горітимуть у пеклі без олії!» — авторитетно заявив віцеспікер Петро Толстой, безсоромно присвоївши собі функції Господа Бога.

На захист головної духовної скріпи враз похопився Захар Прилєпін. «Вони збираються нас зжерти!» — діловито пояснив Прилєпін намір суддів ЄСПЛ і розповів, що від цих суддів страждає та плаче вся Європа. «В Італії, Франції кажуть мені — врятуйте нас!!!» — повідомив Прилєпін і враз скорчив тужливу пику, зображуючи нещасні європейські народи, що страждають під лютим ярмом геїв, лесбійок і трансвеститів.

Почавши війну проти України й оголосивши її «АНТИРОСІЄЮ», Путін розпочав будівництво Росії як «антисвіту», точніше,  завершальну стадію цього будівництва.  Росія на сьогодні перебуває у протифазі до тієї частини людства, яка забезпечує йому прогрес і розквіт. Світ із часів імператора Костянтина повільно, спотикаючись, проте вірно та наполегливо йде шляхом толерантності — Путін культивує ксенофобію та ненависть. Європа з часів Великої хартії вільностей розвиває та зміцнює демократію — Путін у Росії формує диктатуру фашистського типу. Путінський «антисвіт» намагається одночасно паразитувати на справжньому Світі, а водночас — зруйнувати його. Ця політика поки не зустрічає гідного опору, тому, незважаючи на все своє очевидне безумство, може тривати досить довго.

Газета: 
Новини партнерів