Кожне національне письменство, годуючись помітними і непомітними впливами од інших письменств, все-таки органічно переробляє й перетворює їх і виявляє тим натуру даної нації, її ідеали й змагання, її інтереси й потреби.
Сергій Єфремов, український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик

Будуть увічнені в граніті

Криворіжці вшанували Головного отамана Холодного Яру Степового-Блакитного та його бойових побратимів
25 вересня, 2021 - 16:28
Фото автора

Криворіжці вшанували Головного отамана Холодного Яру Степового-Блакитного та його бойових побратимів

24 вересня 1920 року відбулося об’єднання повстанських бойових сил степовиків і холодноярців для спільної боротьби з російсько-більшовицьким окупаційним режимом. На нараді холодноярських отаманів командира Степової дивізії Костя Пестушка (Степового-Блакитного) було обрано Головним отаманом усіх повстанських загонів Холодного Яру й околиць.
З нагоди 101 річниці цієї знаменної події у Кривому Розі біля відкритого цьогоріч пам’ятника отаману Степовому-Блакитному відбувся традиційний громадський чин зі вшанування провідника українського повстанського руху та його бойових побратимів.

У заході взяли участь активісти Громадського клубу «Український час», Криворізької асоціації учасників бойових дій та учасників АТО, учні Центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів №1, представники громадськості та бойові офіцери – заступник голови Спілки офіцерів України, донедавна старший офіцер одного з відділів об’єднаного штабу ЗСУ полковник Петро Лисенко, тимчасово виконуючий обов’язки командира 17-ї окремої танкової Криворізької бригади імені Костя Пестушка старший лейтенант Владислав Базаров, капелан, протоієрей ПЦУ о. Роман Бацвін, настоятель Парафії Миколи Чудотворця УГКЦ о. Іван Талайло.

З промовами про тих, хто захищав Україну 100-річчя тому, і тих, хто сьогодні продовжує боронити її від чергового російського нашестя, виступили голова Громадського клубу «Український час» Володимир Стецюк, заступник голови СОУ полковник Петро Лисенко та т.в.о. командира 17-ї окремої танкової Криворізької бригади імені Костя Пестушка старший лейтенант Владислав Базаров.

Квіти покладає полковник Петро Лисенко

Нагадавши про події 100-річної давнини, коли кращі сини України ставали до повстанських лав боронити свою землю від російського більшовицького нашестя, голова Громадського клубу «Український час» Володимир Стецюк оголосив відомі на сьогодні прізвища повстанських отаманів та учасників повстанського руху Криворіжжя, що поклали свої життя у борні за Вільну Україну. За його словами, ці прізвища незабаром будуть увічненні в граніті поряд з монументом отаману Степовому-Блакитному. Священики о. Роман та о. Іван відправили панахиду по загиблих у борні за рідну землю.

Старший лейтенант Владислав Базаров

До підніжжя пам’ятника легендарному отаману лягли живі квіти, і пролунало в похмурий дощовий простір «Героям Слава!»

_____________________________________
Меморіал Визвольного Руху, Громадський клуб «Український час» та оргкомітет з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років на Криворіжжі оголошують про відновлення збору коштів на увічнення в граніті відомих на сьогодні прізвищ отаманів і повстанців Криворіжжя, які полягли у борні за Вільну Україну.

Кожен, хто вважає своїм обов'язком вшанувати усіх відомих на сьогодні героїв повстанського визвольного руху, полеглих у борні з російсько-більшовицьким окупаційним режимом, може стати учасником даного меморіального проєкту.

Долучитися до громадського проєкту можна шляхом його фінансової підтримки – посильними внесками, здійсненими на поточний рахунок ГО «Громадський клуб «Український час»:

П/р № UA353510050000026008878996198

у відділенні АТ «УКРСИББАНК» в м. Кривий Ріг,

МФО 351005, Ідентифікаційний код 43502775

або на корпоративну платіжну картку:

UKRSIBBANK BNP PARIBAS GROUP

5582 5920 7520 0189

Віддаймо належну шану тим, завдяки кому ми не забули про волю!

Меморіал Визвольного Руху

ГО «Громадський клуб «Український час»

Оргкомітет з відзначення 100-річчя подій Української революції на Криворіжжі

Володимир СТЕЦЮК, журналіст, Кривий Ріг, фото автора

Новини партнерів