Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

Цей безконечний «мюнхен»

Сучасні Чемберлени й Даладьє сьогодні правлять світом і здають його новому Гітлеру
22 серпня, 2019 - 18:54
ФОТО REUTERS

Путін ніколи не любив Росію. Інакше він не зробив би з неї те, що він з нею зробив. Схоже, що Росія почала відповідати Путіну взаємністю. У всякому разі, всередині Росії у Путіна суцільні неприємності. Горить й тоне Сибір. Вибухає ядерний «Буревісник». Гинуть герої на «Лошарику». Злісні чайки збивають літак, що летів до окупованого Криму. «Єдина Росія» викликає відразу й вимушена піти в підпілля. Москвичі збунтувалися через таку нісенітницю, як вибори до безглуздої Мосміськдуми. Натовпом бігають вулицями столиці й кричать: «Путін — злодій!» і «Путін — ху@ло!». І лише візити на захід дають заспокоєння. Любий друг Еммануель нарешті в усьому розібрався, змінив риторику, назвав Путіна «любим другом», безперервно цитує російських класиків, згадав, що «Росія — європейська країна» й зізнався, що мріє про Європу від Лісабона до Владивостока. Тільки що любий друг Еммануель довів свою відданість любому Володимиру добившись повернення російській делегації до ПАРЄ. Не за горами і його прохання до Росії повернутися до G8. Поки він ще ставить якісь попередні умови, але й для повернення Росії до ПАРЄ теж спочатку ставилися якісь умови, а потім раптом з’ясувалося, що жодних умов не треба.

Але найбільший дарунок Путіну — це, звісно, Дональд Трамп. Таке враження, що цей американський президент відкрив всесвітнє бюро добрих послуг для російської політичної еліти, а також її медійної й експертної обслуги.

По-перше, підтвердилися чутки про те, що Дональд Трамп зібрався купити у Данії Гренландію. Про це пише Washington Post з посиланням на двох чиновників, які брали участь в обговоренні передбачуваної угоди. Згодом цю маячню підтвердив сам Трамп, коли скасував свій візит до Данії на підставі того, що данці чомусь не схотіли продавати свою територію разом з 57 тисячами своїх громадян. Судячи з реакції Трампа, він був здивований нетямущістю й упертістю цих скандинавів, з яких він збирався зняти щорічні виплати Гренландії у розмірі 600 мільйонів доларів, та ще дати грошей зверху.

Те, що на чолі найвпливовішої країни світу стоїть людина, яка страждає на політичний ідіотизм, це велика біда. Але будь-яка біда для людства — це радість для путінської обслуги та її шефа. А така велика біда, як Дональд Трамп, — це просто щастя.

Коли в програмі «60 хвилин» від 21.08.2019 обговорювали ідею Трампа купити Гренландію, обличчя ведучого Попова й «експертів» світилися від щастя. Депутат Держдуми Костянтин Затулін подякував Дональду Трампу за те, що той завжди створює привід для веселощів і гарного настрою, і тут-таки пригадав, що група «Любе» давно вимагає від Америки повернути Аляску. Приводи для підйому настрою у Путіна і його холуїв 45-й президент США, дійсно, дає в надлишку. І головний з них в останні дні — заявка на повернення Росії до G8.

Президент США Дональд Трамп вважає за доцільне повернення до формату G8 («Великої вісімки») за участю Росії. Про це він заявив у Вашингтоні під час зустрічі з президентом Румунії Клаусом Йоханнісом.

«Я думаю, було б набагато доцільніше, якби Росія була в [G8]», — наводить слова президента прес-пул Білого дому.

Про причини того, за що путінську Росію вигнали з клубу провідних світових демократій, нинішній американський президент або не знає, або прикидається. Дональд Трамп вважає, що дійсною причиною видалення Росії з клубу G8 стали особисті образи тодішнього американського президента Барака Обами.

«Я вважаю, президент Обама вважав, що недобре, коли Росія [в складі G8] і хотів, щоб Росії не було [у цьому форматі], бо Путін його переграв», — заявив 45-й президент США.

Коли «експерти» в студії «60 хвилин» обговорювали цю заяву Трампа, то мимоволі виникало бажання дати кожному з них по лимону, щоб вони хоч якось могли приховати своє щастя. Найадекватніше на ідею американського президента відреагував «політолог» Олексій Мартинов, який запропонував:

«Коли Росія повернеться у «вісімку», чудовим місцем для проведення наступного саміту має стати російський Крим».

Переконаний, що кращої пропозиції й кращої реакції на ідею Дональда Трампа вигадати неможливо.

Утім, чимало «експертів» вважають, що Росія має ще подумати, чи варто їй повертатися до цієї «вісімки». Наприклад, Олександр Скубченко, якого в російському телевізорі представляють як «громадського діяча України», почав розповідати, що скоро США і весь Захід проваляться на задвірки світової економіки, що жодна країна Заходу найближчим часом не входитиме в десятку найрозвиненіших країн, і тому Росії немає сенсу водити дружбу з цими маргіналами.

Його позицію побічно підкріпив депутат Держдуми Костянтин Затулін, який розповів про свої зустрічі з представниками росіян у США, і ось вони йому пояснили, що російські американці дуже хочуть повернутися до Росії. І російські німці, виявляється  теж скаржилися депутатові Держдуми Костянтину Затуліну, що їм дуже некомфортно у Німеччині й вони хочуть до Росії. Що саме заважає російським американцям і російським німцям повернутися з жахливих країн огидного Заходу до чудової путінської Росії, депутат Затулін не уточнив.

Зате блогер Анатолій Шарій, який з’явився під оплески присутніх на екрані в студії програми «60 хвилин», цілком зрозуміло пояснив, чому він наразі перебуває на Мальті й не може приїхати до України, де він тільки-но брав участь у парламентських виборах. На запитання ведучого Попова, чи боїться він приїхати до України, Шарій гордо відповів: «Я чесна людина, чого мені боятися!» І тут же тихенько додав: «На мені кримінальна справа висить, от зміниться генеральний прокурор, ось тоді...»

З моменту Мюнхенської змови минув 81 рік. Настала епоха постмодерну, у якого межі між добром і злом стерлися остаточно, а політики здрібніли до міри непомітності. Сучасні Чемберлени й Даладье сьогодні правлять світом і здають його новому Гітлеру, а Черчиллей і де Голлей на горизонті не видно. У цих умовах жертвам агресії, народам України й Сирії, слід сподіватися лише на себе.

Газета: 
Новини партнерів