Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

#ДеньКапелюшка

29 травня, 2020 - 14:29

Чи є у Вас одяг, що змушує почувати себе інакше? З великою ймовірністю, припускаю, що так. І мова не про дитячі повір’я і щасливу футболку, яка завше допомагала скласти іспит на п’ять. А про речі, що справді змінюють внутрішнє відчуття себе настільки, що згодом і світ підлаштовується під ваш унікальний ритм.

Капелюшок – важлива деталь вишуканого жіночого образу. Відомий від прадавніх часів, він постійно змінював форму і розмір, залишаючи головне – свою важливу роль індикатора соціального статусу. Для українців, як і решти жертв (пост)тоталітарного суспільства, соціальний статус і речі, що його засвідчують – питання майже завжди суперечливе. Ніби й непогано прагнути більшого, проте історія вчила задовольнятися меншим.

Ідея відзначати #ДеньКапелюшка в останню п’ятницю травня виникла в Лариси Івшиної у місті, яке ідеально підходить для його носіння – у Львові. І майже відразу десятки жінок захотіли приєднатися, одягнути капелюшок, пройтися так вулицею і лишити на згадку кілька світлин. Іще частина – з радістю коментувала і радила, проте одягнути капелюшка не наважувалася. Бо насправді, іноді, простий рух – одягнути капелюшка – перетворюється у вчинок. І ось чому…

Капелюшок, як і будь-що з одягу, пасує не всім і не завжди. Хоча, завжди можна знайти вдалу модель, яка підійде і Вам. Та проблема не в тому. Чимало жінок, яким капелюшок пасує й одягнути його хочеться, бояться все ж спробувати, адже вишуканість чи інакшість – крок у невідоме, де вони іще не бували. Капелюх привертає увагу, потребує правильного простору, як каже Лариса Івшина, та й просто робить нас помітними.

Британські королівські перегони Royal Ascot відомі у світі не лише через кінський спорт, а й особливий дрес-код. Дами з’являються у найрізноманітніших капелюшках, а власниці найцікавіших потрапляють на головні шпальти газет. Імена капелюшників, серед яких, до речі, є й українські майстри, стають відомими на увесь світ.

І хоча поки ми лише намагаємося стати Британією слов’янського світу, ніщо не заважає святкувати #ДеньКапелюшка вже. Адже капелюшок покращує поставу, додає сміливості й небуденного шарму, а головне – нагадує про втрачений світ українського аристократизму. Хоча, можливо, й не втрачений, а лиш призабутий за пилом комуністичного урівнювання. Добре жити в країні, де можна ходити в капелюхах. І ви ж розумієте, я не про капелюхи…

Новини партнерів